6.8 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Slaven Belupo bolji od Osijeka, dva pogotka Dine Kresingera

nogomet-080914-jajalo-malaNakon dva uzastopna poraza u 7. kolu su se u Koprvnici sastali Slaven Belupo i Osijek. Utakmica se igrala po teškom, morkom terenu, a loše vrijeme utjecalo je i na smanjeni posjet na Gradskom stadionu. Iako Farmaceute u četvrtak očekuje važna utakmica 1. kola Kupa UEFA s moskovskim CSKA, trener Mile Petković u najavi je naglašavao kako je Osijek važniji od Rusa. Počelo je vatreno, inicijativom domaćih koji su imali par poluprilika, ali poveo je Osijek. Knežević je proigrao Primorca, kojeg je u svom kaznenom prostoru srušio Rodić, i sudac Proleta opravdano je pokazao na bijelu točku. Josip Knežević prevario je vratara Rodića i pogodio za 0:1.
Domaći su se brzo vratili. Prvo je u 15. minuti Posavec iz daljine natjerao Skendera na lijepu intervenciju, a onda je osječki vratar srušio Vručinu koji je bio u prodoru, i Proleta je jedanaesterac dosudio i za domaće. Bojan Vručina sam je izveo kazneni udarac i sigurno pogodio mrežu za 1:1.
Slavenovi brojni napadi nisu urodili plodom sve do 45. minute, kad je nakon kornera domaćin ipak poveo. Iz kuta je ubacio Čaval, Jajalo je glavom prenio loptu do Rogulja, koji s desetak metara neobranjivo pogađa za 2:1.
U nastavku je Slaven nastavio s napadačkom igrom, i u 76. minuti Kresinger je poentirao glavom na ubačaj Čavala. Činilo se da je sve riješeno, ali u 80. minuti Miličević je glavom na asistenciju Prijića smanjio na 3:2. Ipak, svaku je neizvjesnost otklonio koprivnički nedjeljni junak Kresinger, svojim drugim pogotkom u 88. minuti, nakon što ga je dobro uposlio Posavec.

PRVA HNL, 7. KOLO
SLAVEN BELUPO – OSIJEK 4:2 (2:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1.000. Sudac: Proleta (Opuzen).
SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić, Rogulj, Lapić, Čaval (od 79. Maras) – Poldrugač – Gregurina, Posavec, Jajalo – Jurić (od 60. Kresinger), Vručina (od 83. Šehić). TRENER: Mile Petković.
OSIJEK (4-4-1-1): Skender – Vida, Smoje, Stranatić, Višević – Hrnčević (od 59. Miličević), Pušić (od 46. Jugović), Gavrić, Škorić (od 77. Prijić) – Knežević – Primorac. TRENER: Ilija Lončarević.
STRIJELCI: 0:1 Knežević (12-11 m), 1:1 Vručina (19-11 m), 2:1 Rogulj (45), 3:1 Kresinger (76), 3:2 Miličević (80), 4:2 Kresinger (88).
ŽUTI KARTONI: Gavrić (17), Čaval (35), Primorac (67), Posavec (90).