Slaven Belupo dvaput ispustio vodstvo na Kantridi i na kraju osvojio vrijedan bod

Rijeka je u posljednjoj utakmici 18. kola jedva uspjela sačuvati bod na svojoj Kantridi, i to zahvaljujući dva pogotka Leona Benka. Slaven Belupo odradio je sjajnu utakmicu u gostima, dvaput vodio, i odlično parirao kvalitativno boljoj ekipi…

Rijeka je tražila pobjedu nakon poraza protiv Vitorije u četvrtak, a Slaven Belupo veselio se odmjeravanju snaga s “drugom najkvalitetnijom ekipom lige”, no na koncu su bodovi podijeljeni. Doduše, gledatelji ne mogu biti žalosni nakon četiri pogotka i furiozne završnice, no prvih pola sata nije slutilo na dobro.

Bila je to naime prava uspavanka, a kako je vrijeme prolazilo, tako je rastao strah svih onih koji su gledali da će teško vidjeti koji gol. No, činilo se da i bijeli i plavi na Kantridi večeras “voze na dizel” te im je trebalo vremena da se ugriju s obzirom na niske temperature i slabu buru koja je puhala, no kad su jednom krenuli, bio je to festival nogometa.

Prvu pravu priliku upisali su Riječani u 29. minuti, kad je vratar gostiju Tomislav Pelin dokazao vrijednost, obranivši svoj gol od šuta Leona Benka, s pet metara, nakon sjajnog ubačajaAndreja Kramarića. Odmah na drugoj strani uzvraćaju Framaceuti. Po desnoj je strani pobjegao Nikola Rak, okrenuo stranu za Marina Matoša, a ovaj vratio loptu za Petra Brleka, koji međutim ne uspijeva načeti riječku mrežu.

Ono što nije uspjelo Brleku, uspijeva minutu kasnije Matošu. Udarac iz kuta izvidi Rak, netko od Rijekine obrane loptu izbija u polje, no samo do Matoša, koji silovito puca i “dere” Rijekinu mrežu. Isti igrač mogao je postati dvostruki strijelac osam minuta kasnije, da je uspio iskoristiti pogrešku igrača Rijeke Luke Marića i Ivana Močinića, kojima uspijeva ukrasti loptu, no njegov jaki šut zaustavlja vratnica.

Na nesreću gostiju, kazna stiže odmah. U silovitom prodoru Zoran Kvržić i Ivan Tomečakdopremaju loptu do Mehmeda Alispahića, ovaj je glavom zavrće prema gostujućem golu, a pogodak potvrđuje, također glavom, Benko.

Na odmor se ide s 1:1, a ako je i postojala bojazan da će se opet gledati pola sata uspavanke, nju odmah razbija domaća ekipa, koja je mogla povesti već iz prvog svog napada. Benko i Kramarić nisu se međutim uspjeli dogovoriti te prilika propada.

Agilna Rijeka potom drži golmana Pelina na streljani, no svi su neiskorišteni pokušaji domaćih ponovno kažnjeni u 64. minuti. Ubačaj sa strane Jurice Pranjića zaustavlja Mate Maleš, koji loptu nespretno spušta za protivničkog igrača Raka, što ovaj sav sretan koristi i zabija gol u mrežu Rijeke za ponovno vodstvo Slaven Belupa 1:2.

Slijedi furioznih 20 minuta, u kojima Rijeka svim silama nastoji izjednačiti, a za nogom to konačno polazi najboljem u redovima bijelih, Benku. Nakon kornera Rijeke lopta je letjela na drugu vratnicu, a tamo je spreman bio napadač iz Varaždina i glavom matirao Pelina.

U preostalih pet minuta i sudačkoj nadoknadi obje su momčadi 2:2 mogle okrenuti na svoju stranu, no na semaforu ostaje remi.

MAXTV PRVA LIGA, 18. KOLO

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 2:2 (1:1)

RIJEKA – Stadion Kantrida. Gledatelja 3.500. Sudac: Zebec (Varaždin).

RIJEKA (4-4-2): Vargić – Tomečak, Marić, Knežević, Bertoša (od 80. Mujanović) – Kvržić, Maleš (od 70. Jugović), Močinić, Alispahić (od 68. Sharbini) – Benko, Kramarić. TRENER: Matjaž Kek.

SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Pelin – Pranjić, Fuštar, Bagarić, Edson – Crepulja (od 65. Vugrinec), Brlek, Čanađija – Delić (od 87. Purić), Rak (od 80. Glavica) – Matoš. TRENER: Mladen Frančić.

STRIJELCI: 0:1 Matoš (31), 1:1 Benko (41), 1:2 Rak (64), 2:2 Benko (85).

ŽUPANIJSKE LIGE

Uzdrmani Đelekovčani u derbiju dočekuju prvoplasirane Picoke, Novovirovci se nadaju novoj pobjedi protiv Vojakovčana

Uskrsni vikend donosi i nova uzbuđenja na nogometnim travnjacima diljem županije, a derbi 16. kola Prve županijske lige igra...