7.4 C
Utorak, 16. travnja 2024.

FOTO Slaven Belupo i Hajduk podijelili bodove u koprivničkom derbiju

Nije bilo pobjednika u derbiju Slavena Belupa i Hajduka. Svakome je pripao po bod, a takvim ishodom na kraju obje momčadi mogu biti zadovoljne. Potvrdili su to i njihovi treneri na konferenciji za novinare.

– Na kraju je neriješeno najpravedniji ishod kojim svi mogu biti zadovoljni. Moji su igrači danas bili maksimalno angažirani i agresivni, i jedna i druga momčad je trkački jako dobro odradila utakmicu. U nekim dijelovima bolji je bio Hajduk, u nekima mi, i sreća je što smo se uspjeli vratiti. Treba napomenuti da su nam nedostajala petorica standardnih igrača, Kokalović, Maras, Poljak, Vručina i Bušić – rekao je trener Slavena Belupa Roy Ferenčina.

– Imali smo svoje prilike, Slaven Belupo svoje. Obje su momčadi željele pobjedu, ali vidjelo se da su nama nedostajali Anas Sharbini i Andrić. Anas je za nas kao Messi za Barcelonu – slikovito je opisao trener Hajduka Mišo Krstičević.

U prvih pola sata bolji je suparnik bio Slaven Belupo, potom je dominirao Hajduk, a završnica je opet pripala Farmaceutima.

Slaven je prvu priliku stvorio u 10. minuti, ali Šaban nije na vrijeme uputio udarac pa ga je Hajdukova obana stigla blokirati. U 30. minuti Vugrinec je izborio i sam izveo slobodan udarac iskosa s lijeve strane, dobro je gađao donji bliži kut, ali je sjajno obranio Blažević.

Hajduk je najbliže pogotku bio u 34. minuti kad je Andrijašević uzdrmao vratnicu, a opasan je bio i pokušaj Vukušića u 39. minuti, no Rodić je bio na mjestu.

U nastavku su Splićani poveli. Bila je to akcija Vukušića i Andrijaševića, koji je povratnom loptom uposlio Ivana Lendrića, a Hajdukov je napadač s pet mtara pogodio gredu od koje se lopta odbila u mrežu za 0:1.

U posljednjoj dionici susreta Slaven Belupo je preuzeo inicijativu i zasluženo stigao do izjednačenja. Nakon pokušaja Vugrinca i Bubnjića, Blaževića je uspio svladati Josip Brezovec. Poslužio ga je Mujanović, a Brezovec je sa 18 metara opalio kao iz topa i pogodio donji desni kut, neobranjivo za Hajdukova vratara.

U završnici su udarce isprobali Jakšinić i Glavica, ali se rezultat nije mijenjao. Remi je na kraju najrealniji ishod kojim nitko ne može biti nezadovoljan.

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 1:1 (0:0)