6.5 C

Slaven Belupo i Inter podijelili bodove u zanimljivoj utakmici

Slaven Belupo odigrao je znatno bolje nego protiv Hajduka i bio nadomak pobjede protiv Intera, no gosti iz Zaprešića izborili su se za vrijedan bod koji im je značajan u borbi za opstanak.

Farmaceuti su poveli pogotkom Nikole Raka kojem je asistirao Vugrinec, ali je Inter ubrzo izjednačio.

Udarac Pokrivača je odbijen, Hadžić je uzdrmao gredu, da bi se Oršić našao na pravome mjestu i iz blizine spremio loptu u mrežu.

Domaći ubrzo opet vode. Raspoloženi Novinić asistirao je Vedranu Puriću koji sa 14 metara šalje loptu pokraj nemoćnog Delača.

Obje momčadi su nakon toga imale još dosta dobrih prilika, ali su se promašajima istaknuli Pokrivač, Delić i u 46. minuti Vugrinec, koji s tri metra nije pogodio okvir vratiju.

U 58. minuti Rak je nakon lijepe akcije Delića i Vugrinca pogodio gredu, a u 60. je Oršić bio sam pred Pelinom, ali je glavom prebacio okvir gola.

Nakon ubačaja Genga u 68. minuti Delić je glavom poslao loptu pokraj desne vratnice, a u 73. Oršić nakon dodavanja Šarića postavlja konačnih 2:2.

Mogao je Inter na kraju do velikog slavlja, Oršić je probio desni bok i poslao povratnu loptu za Kramarića ispred kojeg je siguran pogodak spriječio Purić.

– Mislim da smo i jedni i drugi odigrali dosta dobru utakmicu. Malo mi je žao što nismo iskoristili priliku za pobjedu, ali najvažnije je da nismo izgubili – rekao je trener Intera Borimir Perković.

– Gledatelji su imali što vidjeti, ali ne mogu biti zadovoljan konačnim rezultatom jer smo kod 2:1 imali tri zicera s kojima smo mogli osigurati pobjedu – kazao je Slavenov trener Roy Ferenčina.

Novinić i Vugrinec, asistenti za pogotke Slavena Belupa // Foto: Koprivnica.netMAXTV PRVA LIGA, 21. KOLO

SLAVEN BELUPO – INTER 2:2 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 600. Sudac: Strahonja (Zagreb).

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Pelin – Kokalović, Maras, Pranjić – Geng, Rak, Jugović, Purić, Delić – Vugrinec, Novinić. TRENER: Roy Ferenčina.

INTER (4-2-3-1): Delač – Filipović, Batur, Herceg, Radojičić – Mlinar, Pokrivač – Budimir, Šarić, Oršić – Hadžić. TRENER: Borimir Perković.

STRIJELCI: 1:0 Rak (2), 1:1 Oršić (6), 2:1 Purić (14), 2:2 Oršić (73).

ŽUTI KARTONI: Geng (18), Herceg (66), Kokalović (69), Šarić (74), Kramarić (86), Delač (90), Jugović (90).

IGRAČ UTAKMICE: Mislav Oršić (Inter).