6.3 C

Slaven Belupo ispustio vodstvo u Zadru i upisao novi poraz

Slaven Belupo upisao je u Zadru 14. prvenstveni poraz ove sezone. U izjednačenoj utakmici gosti su poveli pogotkom Dominika Glavine, no nakon toga je Zadar s dva pogotka Ivora Weitzera stigao do preokreta i pobjede.

Prvi dio bio je prava uspavanka koji će malobrojni gledatelji sa Stanova brzo zaboraviti. Pokušavali su nešto udarcima iz daljine Ivančić, Matoš i Glavina, no svi su bili neprecizni.

Najbolju je priliku u prvom poluvremenu imao Edson nakon kornera Gregurine u 39. minuti, ali je Matković obranio njegov udarac.

Slaven je bolje ušao u nastavak i poveo u 54. minuti. Melnjak je iz slobodnog udarca s lijeve strane ubacio na drugu vratnicvu, a Glavina je glavom u padu svladao Matkovića.

U 59. minuti Glavina je bio sam na pet metara od domaćih vratiju, ali je promašio loptu.

Veliku priliku gosti ne koriste u 61. minuti. Matoš je proigrao Glavicu, koji se odlučio za udarac umjesto asistencije bolje postavljenom Glavini, ali je Matković obranio.

Banović je u 67. minuti proigrao Tadića, čiji je pokušaj na vrijeme blokirao Grgić. Nakon toga Jerbić je glavom iz blizine tukao pokraj gola.

U 70. je Weitzer s 25 metara iskosa tukao pokraj lijeve vratnice, čime kao da je najavio svoj show.

U 75. minuti opet je prekid, kao i toliko puta do sad, bio koban za Farmaceute. Nakon ubačaja Weitzera iz slobodnog udarca s lijeve strane lopta je prevarila gostujućeg vratara Pelina i završila u mreži za 1:1 .

U samoj završnici Farmaceuti su ispustili i jedan bod koji im je bio u džepu. Pogriješili su na sredini terena, a do lopte je došao Weitzer koji je s 20 metara odličnim udarcem prebacio Pelina i osigurao pobjedu Zadru.

U sljedećem kolu, sljedeće nedjelje, u Koprivnici gostuje Rijeka.

MAXTV PRVA LIGA, 26. KOLO

ZADAR – SLAVEN BELUPO 2:1 (0:0)

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja 1000. Sudac: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek).

ZADAR (3-5-2): Matković – Ikić, Con, Neretljak – Sarić, Oršulić (od 43. Jerbić), Muić (od 55. Weitzer), Banović, Hrgović – Ivančić, Tadić (od 87. Surać). TRENER: Ferdo Milin.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Pelin – Fuštar, Grgić, Edson – Purić, Gregurina, Matoš (od 83. Vugrinec), Čanađija, Melnjak – Glavica (od 73. Delić), Glavina. TRENER: Elvis Scoria.

STRIJELCI: 0:1 Glavina (53), 1:1 Weitzer (75), 2:1 Weitzer (88).

ŽUTI KARTONI: Hrgović (31), Banović (44). Con (53), Fuštar (85), Glavina (87).