10.2 C
Petak, 19. travnja 2024.

Slaven Belupo izgubio od Maribora
S

U najjačoj pripremnoj utakmici koprivnički prvoligaš u utorak je gostovao u Sloveniji te je na terenu s umjetnom podlogom u Lendavi izgubio od Maribora rezultatom 4:1.

Slovenski prvak bolje je ušao u utakmicu te je već u prvih 15 minuta postigao tri pogotka. Smanjio je Rak u 31. minuti a konačnih 4:1 svojim drugim pogotkom postavio je Fajić u 34. minuti.

U prvom poluvremenu Farmaceuti su istrčali u kombiniranoj postavi, dok su u nastavku pružili bolju igru. Prema informacijama iz Slavenovog tabora, u prvom dijelu nije im dosuđen jedanaesterac, a u drugom im je poništen čisti pogodak.

Gostovanje u Sloveniji propustili su Čanađija, Edson i Vugrinec kojima ne odgovara igranje na umjetnoj travi.

Sljedeća Slavenova provjera je u subotu na gostovanju kdo drugoligaša Zagreba, dok će se u ponedjeljak igrati s trećeligašem Koprivnicom.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

MARIBOR – SLAVEN BELUPO 4:1 (4:1)

LENDAVA – Igralište s umjetnom travom. Gledatelja 50.

MARIBOR: Handanović, Milec, Rajčević, Šuler, Trajkovski, Stojanović, Filipović, Cvijanović, Bohar, Tavares, Fajić; od 65. minute: Cotman, Mejač, Vuklišević, Arghus, Viler, Mezga, Mertelj, Dervišević, Črnic, Mendy, Zahovič. TRENER: Ante Šimundža.

SLAVEN BELUPO: Picak, Melnjak, Bagarić, Gregurina, Celiščak, Roskam, Matoš, Rak, Ozobić, Glavica, Novinić; II. poluvrijeme: Pelin, Purić, Pranjić, Fuštar, Filipović, Brlek, Crepulja, Glavina, Ozobić, Delić, Matoš. TRENER: Mladen Frančić.

STRIJELCI: 1:0 Milec (4), 2:0 Fajić (10), 3:0 Bohar (15), 3:1 Rak (31), 4:1 Fajić (34).