Četvrtak, 25. travnja 2024.

Slaven Belupo lako svladao mađarski ZTE
S

Nije bilo problema za Slaven Belupo u prijateljskom međunarodnom ogledu s posljednjeplasiranim mađarskim prvoligašem ZTE-om.

Utakmica je zbog smrznutog glavnog terena odigrana na pomoćnom igralištu s umjetnom travom Gradskog stadiona.

Gosti iz Zalaegerszega nisu stvorili niti jednu ozbiljniju priliku, dok je pobjeda domaćina iz Koprivnice mogla biti izražena i većim omjerom.

U uvodu se igralo izjednačeno, a onda su Farmaceuti preuzeli inicijativu i u 19. minuti stvorili prvu priliku, ali je Mujanović tukao iznad vratiju.

Redale su se šanse Poljaka, Mujanovića i Brezovca, ali pogotka nije bilo sve do 33. minute kad je Mujanović iskoristio asistenciju Glavice i pogodio za vodstvo.

Ubrzo je na 2:0 povisio Bušić kojeg je idealno uposlio Brezovec.

120201-sb-zte_busic_tomislavU drugom dijelu Slavenov trener Roy Ferenčina u igru je postupno uvodio mlade igrače, koji su završnicu odigrali brojčano slabiji zbog ozljede i prijevremenog izlaska Čanađije.

Najbolju priliku drugog dijela imao je u 82. minuti Brlek koji je s ruba kaznenog prostora tukao pokraj desne vratnice, a u sudačkoj nadoknadi vremena Abramović je uposlio Jakšinića koji pogađa za konačnih 3:0.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – ZTE 3:0 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren s umjetnom podlogom. Gledatelja 100. Sudac: Pristovnik (Hrvatska).

SLAVEN BELUPO: Rodić (od 51. Pelin) – Purić, Kokalović (od 63. Šestak), Grgić (od 63. Bubnjić), Maras (od 63. Geng) – Milardović (od 51. Brlek), Poljak (od 51. Čanađija) – Mujanović (od 59. Gregurina), Brezovec (od 59. Jakšinić), Glavica (od 51. Kuprešak) – Bušić (od 63. Abramović). TRENER: Roy Ferenčina.

ZTE: Jahić – Kocsardi, Ge. Kovacs, Bogunović, Varga – Mate, Szakaly, Kamber, Hidvegi – Ga. Kovacs, Balazs (još su igrali: Vlaszak, Hervas, Turkovs, Jašarević, Mavolo, Pal, Vittman, Csordas, Szalai). TRENER: Laszlo Prukner.

STRIJELCI: 1:0 Mujanović (33), 2:0 Bušić (34), 3:0 Jakšinić (90).