4.3 C

Slaven Belupo ‘lijek’ za Hajdukovu krizu, Farmaceuti opet posrnuli na Poljudu

Nije Slaven Belupo u nedjelju uspio ostvariti prvu pobjedu na Poljudu, nije uspio ni izbjeći poraz. Posrnuli su Farmaceuti jubilarni 20. put na gostovanju kod Hajduka, koji je pobjedom pronašao izlazak iz krize.

Hajduku su se za ovu utakmicu oporavili mnogi ozlijeđeni igrači, dok Scoria nije mogao računati na Vugrinca, Parlova i Gregurinu.

U 4. minuti Maglica je prošao Edsona i servirao čisti zicer Gotalu, koji je s pet metara promašio loptu. Samo minutu kasnije nova opasnost, Vršajević je ubacio s desne strane, ali je Caktaš slabo tukao glavom pa nije bilo problema za Picaka.

Caktaš je u 10. minuti zaprijetio i jednim udarcem iz daljine, Picak je uhvatio tu loptu.

Gosti su prvi put zaprijetili u 16. minuti, kad je Ozobić s 20-ak metara poslao loptu pokraj desne vratnice.

Hajduk je opet u napadu u 19. minuti, opet je zakasnio Edson, Maglica je prošao po desnoj strani i uputio udarac, no Picak je nogom obranio.

Sudac Batinić u 21. minuti nije dosudio prekršaj nakon pada Ozobića ispred kaznenog prostora Hajduka, ali je minutu kasnije javnom opomenom kaznio Anđelkovića zbog pokušaja iznuđivanja kaznenog udarca.

Delić je u 34. minuti poslao prizemnu loptu u kazneni prostor za Glavinu koji je tukao iz prve, no lopta je otišla daleko od gola.

Uzvraća Hajduk u 35. minuti, Vršajević je ubacio s desnog boka, a Vlašićev udarac glavom odlazi iznad grede.

Slavenov napad u 38. minuti pokušao je završiti Brlek, čiji je udarac blokirala Hajdukova obrana.

Farmaceuti su dobro parirali Bijelima sve do 44. minute, kad je Vršajević ubacio s desne strane, a iz drugog plana se plana ubacio Mijo Caktaš i glavom iz blizine matirao Picaka. Caktaša u toj akciji nije do kraja ispratio Brlek, pa je Hajduk s prednošću otišao na odmor.

Najbolju priliku u dotadašnjem tijeku susreta gosti su stvorili u 49. minuti. Ozobić je prošao nekoliko igrača i uposlio Glavinu koji je ostavio loptu za Purića, ali njegov je udarac obranio Kalinić.

Nedugo nakon toga Purića je zamijenio Geng, dok je Hajdukov trener Vukas (Tudor odrađuje kaznu) nakon promjene na poluvremenu Vlašić-Bencun u 58. minuti ozlijeđenog Vasilja morao zamijeniti Milovićem. Scoria je drugu izmjenu napravio u 67. minuti, umjesto Crepulje je ušao Filipović.

Slaven Belupo je u drugom poluvremenu uspostavio terensku ravnotežu i zaustavio Hajdukove napade, ali pravu priliku za izjednačenje nije uspijevao stvoriti.

Sve je riješeno u 78. minuti. Milić je probio lijevi bok, Plazanić ga nije uspio stići, a na ubačenu loptu između Grgića i Edsona utrčao je Maglica i iz blizine zakucao loptu u mrežu za 2:0.

U 82. minuti udarac je isprobao Ozobić, ali se Kalinić nije dao iznenaditi.

Sve u svemu, Slaven je pokazao premalo da bi se mogao nadati pozitivnom ishoduna Poljudu, oprezniji pristup nije se isplatio jer je obrana dvaput kapitulirala, a prema naprijed nije bilo prave opasnosti.

Farmaceuti se sad okreću utakmici 4. kola s Istrom 1961, koja se igra u subotu na Gradskom stadionu u Koprivnici, s početkom u 19 sati.