11.5 C
Prvaci presnažni

Slaven Belupo minimalnim porazom napustio Maksimir

Nogometaši Slavena Belupa gostovali su u Zagrebu kod vodećeg Dinama. Iako poraz rezultatom 2:1 upućuje na izjednačenu utakmicu, od početka se znalo tko je najbolja hrvatska momčad.

Današnji susret 26. kola MAXtv Prve lige pogotkom već u drugoj minuti otvorili su domaćini. Prethodno je Rozman obranio Hodžićev udarac, no na odbijenu loptu natrčao je Čorić i razveselio domće navijače.

Dinamo je stvarao prilike i kontrolirao igru, dok se Slaven branio i strpljivo čekao svoju priliku. Priliku su Koprivničanci i dočekali u 32. minuti dvoboja. Pogrešku Dinamova vratara Eduarda, koji je loptom napucao Ozobića, iskoristio je Križman i odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Na odmor se otišlo rezultatom 1:1, no već početkom nastavka domaćin ponovno preuzima sve konce igre. Prvo je udarac iz daljine okušao Ozobić, a nakon toga pojavio se mnogo odlučniji Dinamo. U 58. minuti utakmice Slavenova obrana ne uspijeva izbiti loptu koja dolazi do Hodžića, a mladi napadač iz blizine postavlja 2:1.

Do kraja utakmice redale su se prilike domaćina, no rezultat se nije mijenjao. Bila je ovo 25. prvoligaška utakmica Koprivničanaca u Maksimiru, a ukupan broj pobjeda ostao je na broju jedan. Jednom su Farmaceuti i remizirali. Zanimljivo je kako je ovom pobjedom Dinamo označio niz od sto prvenstvenih utakmica bez poraza na svome terenu.

Nakon 26 odigranih utakmica Slaven Belupo i dalje čvrsto drži sedmu ligašku poziciju. S 27 osvojenih bodova imaju šest više od Istre i Osijeka, a za šestim Interom, koji ima i utakmicu manje, zaostaju pet.

Sljedeći prvenstveni susret na rasporedu je u subotu, 12. ožujka, kada na koprivničkom Gradskom stadionu gostuje petoplasirani Split.

MAXTV PRVA LIGA, 26. KOLO:

DINAMO ZAGREB – SLAVEN BELUPO 2:1 (1:1)

ZAGREB – Stadion Maksimir. Gledatelja oko 2000. Sudac: Goran Gabrilo (Split).

DINAMO (4-2-3-1): Eduardo – Stojanović, Schildenfeld (od 58. Benković), Taravel, Musa – Machado, Pavičić (od 46. Fernandes) – Rog, Čorić, Pjaca – Hodžić (od 74. Henriquez). TRENER: Zoran Mamić.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Barić, Musa, Edson, Štiglec – Paracki (od 64. Gregurina), Jambor, Christensen (od 56. Burić) – Ozobić, Arap (od 71. Savić), Križman. TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI: 1:0 Čorić (2′), 1:1 Križman (32′), 2:1 Hodžić (58′)

ŽUTI KARTONI: Križman (30′), Stojanović (64′), Ozobić (75′)

CRVENI KARTONI: –

odličan uspjeh

BRAVO! Rukometaši OŠ Braća Radić državni su doprvaci u rukometu

Učenici Osnovne škole Braća Radić kao županijski prvaci predstavljali su školu i županiju na Državnom prvenstvu u rukometu za...