6.3 C

Slaven Belupo minimalno poražen u Puli

Na pulskom stadionu Aldo Drosina pred oko 2000 gledatelja svoj dvoboj pretposljednjeg 29. kola Prve HNL odigrali su Istra 1961 i Slaven Belupo.

Dominaciju domaćina tijekom gotovo čitave utakmice okrunio je Henri Belle pobjedonosnim pogotkom u 65. minuti i uoči kraja prvenstva održao “na životu” šanse Puljana za spas od ispadanja u Drugu ligu.

Pulski nogometaši dominirali su čitavim prvim poluvremenom. Već u petoj minuti prvu priliku za domaćine kreira Armend Alimi; iz slobodnog udarca s 25 metara dobro puca, no vratar Slavena Silvio Rodić smireno zaustavlja ovaj pokušaj. Tri minute poslije Alimi ubacuje iz kuta, a Franjo Tepurić sa samo nekoliko metara udaljenosti ne uspijeva glavom zabiti gol svojoj bivšoj momčadi.

U 12. minuti Alimi ponovno kreira opasnu situaciju nakon kornera; Hasan Kacić puca glavom, njegova lopta je okrznula okvir gola i otišla izvan igre. U 19. minuti Goran Roce lijepo prolazi po lijevoj strani i upućuje centaršut u šesnaesterac Koprivničana, Alimi gađa glavom, ali udarac odlazi izvan okvira Rodićeva gola. Siniša Linić u 22. minuti pokušao je sa 16 metara udaljenosti, njegov udarac odbio se od Kokalovića i stvorio dosta muke Rodiću, no Slavenov čuvar mreže paradom zaustavlja priliku domaćih.

Gosti su svoju najveću priliku u prvom dijelu imali samo minutu poslije. Domaća obrana loše je procijenila jednu loptu i vratar Puljana Škorić bio je primoran izaći sa svojih vrata. Anđelkoviću je loptu uzeo Goran Mujanović, pokušao iz velike daljine pogoditi prazna vrata, no nije uspio. Do predaha domaćini su još tri puta priprijetili: Sušić u 37. iz daljine, dvije minute potom Henri Belle kreira opasnost u šesnaestercu gostiju, no bez prave reakcije domaćih te, u posljednjim trenucima prvog dijela, Roce i Belle u gužvi pucaju, ali Rodić je zaustavio sve šanse Istrijana.

Gosti se u nastavku bude i preuzimaju inicijativu. U 52. minuti Vojnović je izveo udarac iz kuta, loptu je dočekao Milardović, snažno pucao glavom, a Škorić krajnjim naporom zaustavlja ovaj pokušaj. U 61. i 63. minuti dvaput gostima prijeti Linić, prvo iz velike daljine, a potom i nakon prodora po lijevoj strani.

Momčad Igora Pamića u 65. minuti konačno dolazi do vodstva. Belle je u solo akciji probio lijevi bok, zaobišao dvojicu Koprivničana i uputio udarac sa 17-18 metara koji je, uz neuspjelu intervenciju Silvija Rodića, završio u mreži. U 82. minuti nakon udarca iz kuta gostiju pokušava Kokalović, no iz izgledne pozicije s ruba kaznenog prostora ne zahvaća loptu na pravi način. Nakon Istrina gola igra se dosta smirila i izrazitijih prilika za Puljane odnosno Koprivničane nije bilo.

Ovom pobjedom Istra je došla do 31 boda i još uvijek je pretposljednja. U posljednjem kolu na gostovanju u Vinkovcima za očuvanje prvoligaškog statusa trebat će im pobjeda protiv Cibalije, uz uvjet im se poklope rezultati ostalih konkurenata; Varaždina, Lokomotive i Zagreba. Slaven Belupo ostao je na devetom mjestu s 37 osvojenih bodova.

Izvor: Sportnet

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...