7.4 C
Utorak, 16. travnja 2024.
hrvatski kup

Slaven Belupo minimalno poražen u Zagrebu, Lima i Mendy propustili velike prilike za povratak u utakmicu

Slaven je pokušao preko Gordane u 29. minuti, ali u jakom udarcu nije bilo preciznosti. Glavni sudac propustio je dosuditi penal nakon Puclinovog igranja rukom, na sreću Slavena.

Maksimir je danas bio domaćin susreta četvrtine finala kupa između domaćeg Dinama i gostujućeg Slaven Belupa. Ranije u danu Hajduk je u Osijeku poražen s 2-1 u istom kolu kupa. Dinamo je bio izraziti favorit na papiru, no kup je poznat kao natjecanje u kojem je sve moguće.

Sertić je u današnjem susretu priliku dao priliku novom stoperu Zirdumu koji dosad nije imao ozbiljne minute. Farmaceuti su zaigrali u sastavu 4-4-2.

U prvih 20 minuta susreta vrijedi izdvojiti priliku glavom Ademija, a još bliže Dinamo je bio pogotku baš u 20. minuti kada je Filipović skinuo dva udarca Dinamovaca iz velike blizine. Dvije minute kasnije Dinamo je poveo. Stojanović je pucao u vratnicu, a odbijenu loptu Oršić posprema u mrežu za 1-0. Tražili su Koprivničani zaleđe, ali ponovljena snimka pokazala je da zaleđa nije bilo.

Sjajno je Slaven ušao u drugo poluvrijeme i predivnu je priliku imao Lima nakon što ga je Gordana uposlio, no pucao je pored vratnice. Za koju minutu opet Lima gađa preko gola glavom. Dinamo je priprijetio preko Oršića u 59. minuti, ali je Filipović i to sjajno skinuo.

U posljednjim minutama utakmice najveća prilika za Slaven. Dinamov Catherine se okliznuo u svom šesnaestercu, poklonio loptu Mendyu koji je samo morao zaobići Livakovića, ali nije to uspio i prilika je propala. Do kraja je ostalo 1-0.

SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Zirdum, Musa, Goda – Bongongui, Vidović, Puclin, Doležal – Gordana, Lima, još su igrali Mendy, Jajalo, Jelić.
TRENER: Ivica Sertić.