6 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.
u nedjelju stiže hajduk

Slaven Belupo napokon pobijedio, Doležal zabio prvijenac u gostujućem slavlju protiv posljednje momčadi lige

Na 0-2 povisio je Bouadla ispremiješavši gostujućeg stopera i zakucavši loptu pod prečku.

Samo četiri dana nakon šokantne utakmice s Interom, Farmaceuti su danas gostovali u Vinkovcima kod posljednjeplasirane Cibalije. Koprivničanci ne znaju za pobjedu zadnjih pet kola, upisali su samo jedan neriješen ishod s Interom, baš prošli tjedan kada su prokockali vodstvo od 3-0. Ivković u Vinkovcima nije mogao računati na Markovića zbog tri žuta kartona, te Katića koji je dobio dvije utakmice kazne zbog izravnog crvenog kartona.

Utakmica 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige počela je sjajno za Slaven kada je već u drugoj minuti Trebotić zabio za vodstvo gostiju nakon loše reakcije vinkovačkog vratara.

Na 0-2 povisio je Bouadla u 19. minuti ispremiješavši gostujućeg stopera i zakucavši loptu pod prečku. Dvostruko vodstvo gostiju potrajalo je samo dvije minute, na 1-2 smanjio je Barišić glavom. Malu inicijativu imala je Cibalia, dok se Slaven ponovno orijentirao na kontre. Zabila je Cibalia gol u 44. minuti, ali je opravdano poništen zbog zaleđa.

Drugo poluvrijeme krenulo je žustro, domaćin je tražio najstrožu kaznu u 48. minuti kada je Kurtanjek izbio loptu Cibalijinom napadaču, međutim usporena snimka pokazala je da nema govora o penalu. Kapetan Vinkovčana Muženjak u 54. je minuti dobio crveni karton nakon dva žuta i Slaven je imao igrača više do kraja utakmice. Slaven je stvari zaključio u 70. minuti kada je Doležal iskoristio dodavanje Ivanovskog i povisio na konačnih 1-3.

Farmaceutima sada slijedi domaći susret s Hajdukom koji se igra u nedjelju, a zasigurno će privući velik broj posjetitelja kao i uvijek.

CIBALIA: Šubarić, Barišić, Kordić, Dabro, Karamarko, Muženjak, Peričić, Plum, Soldo, Rubić, Tomašević, još su igrali Miličević, Mrdeša, Galić.
TRENER: Davor Rupnik

SLAVEN BELUPO: Kurtanjek – Međimorec, Musa, Šarlija – Kitanovski, Arap, Vidović, Bouadla, Delić – Trebotić – Ivanovski, još su igrali Doležal, Puclin, Pejić.
TRENER: Tomislav Ivković

Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo, 23. travanj 2018.

Cibalia – Slaven Belupo 1-3