18.7 C

Slaven Belupo nastavio crnu tradiciju na Poljudu, Hajduk slavio s 3:0

Rijetko viđenom dominacijom (81% posjeda u prvom poluvremenu) Hajduk je protiv Slavena Belupa ubilježio novu pobjedu. Težak teren i gostujući bunker nisu bili prepreka za doista sjajnu partiju splitske momčadi, koja je nagrađena ovacijama s tribina po isteku 90. minute…

Hajdukovi igrači od prve minute izgledali su kao da su u ovu utakmicu “pušteni s lanca”. Dominacija kakvu je Hajduk protiv Slavena imao u prvih 45 minuta odavno na Poljudu nije viđena. Gostujući igrači praktično nisu izlazili iz svog kaznenog prostora.

Već u prvom napadu u 5. minuti Hajduk je poveo. Vršajević je odličnom loptom pronašao utrčalog Franka Andrijaševića, koji glavom zakucava loptu pod gredu za 1:0.

Kopiju te akcije u 14. minuti je na gol-liniji zaustavio gostujući vratar Pelin, koji je bio daleko najzaposleniji i najbolji igrač gostujuće momčadi.

Nizale su se opasnosti pred gostujućim vratima, u 19. je Gregurina umalo ugurao loptu u vlastitu mrežu, a u 21. je Andrijaševićeva prizemna bomba odsjela na lijevoj vratnici.

“Viktorija” je drugim golom okrunjena u 29. minuti. Sjajna je bila akcija Splićana, u nekoliko dodavanja “izmiješali” su koprivnički vezni red, a na koncu je Pašalić poslao odličnu loptu na glavu Antona Maglice za 2:0.

Usprkos teškom vremenu i sve jačoj kiši, sjajnu partiju Hajdukovaca na travnjaku pratila je i sjajna atmosfera oko 6.000 raspjevanih navijača na tribinama. A za to što se na poluvrijeme otišlo “samo” s 2:0 najzaslužniji je gostujući vratar Pelin, koji je obranio opasan pokušaj Vršajevića i još teži “zicer” Maglici nakon kornera s pet metara.

Bila je to uistinu rijetko viđena dominacija o kojoj najbolje svjedoči podatak da je Hajduk u prvih 45 minuta loptu u svojim nogama imao čak 81% vremena i uputio prema golu 11 udaraca naspram jednog koprivničkog u posljednjoj minuti prvog dijela.

Ni u drugom poluvremenu Slaven nije izgledao puno bolje, iako su Hajdukovci očigledno ubacili u nižu brzinu. I dalje je lopta bila u nogama domaćina, a Koprivničani nisu imali nikakvu ideju prema naprijed.

U 65. minuti Hajduk je trećim pogotkom riješio pitanje pobjednika. Bradarićev udarac Pelin je odbio, lopta je došla do Pašalića koji vraća na drugu vratnicu gdje je Anton Maglica lagano posprema u praznu mrežu za 3:0.

Do kraja je vratar Pelin još nekoliko puta spašavao svoju momčad prave rezultatske katastrofe, a debitantski nastup ubilježio je prvi Uzbekistanac u MAXtv Prvoj ligi – Temurhuja Abduholikov. U sudačkoj nadoknadi Stipica je obranio prvu i jedinu prigodu Koprivničana, oči u oči s njim izašao je Glavica.

Hajduk je rijetko viđenom dominacijom ubilježio i više nego zaslužena tri boda. U svlačionicu su igrači ispraćeni velikim pljeskom i skandiranjem “Ovo je Hajduk!”

MAXTV PRVA LIGA, 24. KOLO

HAJDUK – SLAVEN BELUPO 3:0 (2:0)

SPLIT – Stadion Poljud. Gledatelja . Sudac: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek).

HAJDUK (4-1-4-1): Stipica – Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović – Anđelković – Kouassi (od 70. Abduholikov), Pašalić, Bradarić, Andrijašević (od 70. Bencun) – Maglica (od 77. Basha). TRENER: Igor Tudor.

SLAVEN BELUPO (4-5-1): Pelin – Purić, Grgić, Edson, Melnjak – Glavica, Čanađija, Gregurina, Crepulja (od 18. Rak), Matoš (od 82. Fuštar) – Novinić (od 79. Glavina).

STRIJELCI: 1:0 Andrijašević (5), 2:0 Maglica (29), 3:0 Maglica (65).

ŽUTI KARTONI: Vršajević (Hajduk), Grgić, Matoš, Čanađija (Slaven Belupo).