5.4 C

Slaven Belupo ostvario minimalnu prednost u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa s Interom

U kombiniranoj postavi, bez nekolicine standardnih igrača, Slaven Belupo pobijedio je momčad Intera iz Zaprešića s 2:1 u prvom četvrtfinalnom ogledu Kupa Hrvatske.

U prvom poluvremenu Farmaceuti su dominirali i stvarali prilike te došli do prednosti od dva pogotka. Za vodstvo je pogodio Crepulja koji je nakon solo-akcije s 15 metara matirao Radoševića, a u 38. minuti već je bilo 2:0. Filipović je ubacio iz kuta s desne strane, Edson je glavom prenio loptu do Delića koji je glavom sprema u gol.

Radošević je odlično obranio opasan pokušaj Filipovića iz slobodnog udarca u 45. minuti, a u nastavku izgledne prilike za Slaven nisu uspjeli realizirati Glavica i Roskam.

Jednu neopreznost domaće obrane u 81. minuti iskoristio je Makedonac Nestorovski kojem je Pelin obranio prvi pokušaj, ali je nakon odbijene lopte bio nemoćan.

Uzvrat je na rasporedu u subotu, 4. prosinca u Zaprešiću, s početkom u 16 sati.

Brazilac Edson pred vratima Intera // Foto: Koprivnica.netHRVATSKI NOGOMETNI KUP, ČETVRTFINALE

SLAVEN BELUPO – INTER ZAPREŠIĆ 2:1 (2:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 400. Sudac: Krečak (Šibenik).

SLAVEN BELUPO (4-2-3-1): Pelin – Purić, Grgić, Edson, Filipović – Roskam (od 84. Ozobić), Gregurina – Delić, Crepulja, Glavica (od 71. Glavina) – Novinić (od 46. Vugrinec). TRENER: Mladen Frančić.

INTER-ZAPREŠIĆ (4-1-4-1): Radošević – Maruna, Ćosić, Rogač (od 46. Cvrk), Maras – Vujcic – Medak Filipović, Blažević, Milutinović (od 80. Mario Šimić), Marko Šimić (od 46. Čeliković) – Nestorovski. TRENER: Damir Mužek.

STRIJELCI: 1:0 Crepulja (24), 2:0 Delić (38), 2:1 Nestorovski (81).

ŽUTI KARTONI: Purić (27), Šimić (34), Glavina (78), Grgić (87).