7.9 C

Slaven Belupo pobijedio Aris sa 2:0 i prošao u 1. kolo Kupa UEFA!

nogomet-080828-arisPrepuna tribina Gradskog stadiona u Koprivnici dočekala je igrače Slavena Belupa i Arisa u uzvratnoj utakmici 2. pretkola Kupa UEFA. Farmaceuti su u prvom susretu poraženi sa 0:1 i od prve minute krenuli su po pogodak. U dvije dobre situacije našli su se Vručina i Jurić, ali nisu bili dovoljno konkretni pred vratima Arisa.
A onda se u 13. minuti zatresla grčka mreža. Vručina je izveo slobodni udarac iskosa s desne strane, neugodnu loptu odbio je Regueiro, a ‘svijeću’ je u vlastitu mrežu spremio bolivijski reprezentativac Garcia.
Aris je pokušao uzvratiti iz prekida, ali braniči Jahić i Ronaldo nisu bili precizni, njihove lopte otišle su malo pred Rodićevih vratiju. U 28. minuti iz slobodnjaka je opet zaprijetio Vručina, vratar Kelemen je odbio loptu. Minutu poslije u šansi je bio Jurić, ali je loše primio loptu. Švedski sudac imao je strog kriterij, posebno prema domaćinu, pa je koprivnička publika glasno negodovala u 32. minuti, nakon što nije dosuđen prekršaj na Čavalu pred gostujućim kaznenim prostorom.
Jajalo je snažno tukao u 37. minuti, ali je njegov udarac s 20 metara zaustavio Kelemen. Koke je u 42. minuti bio u opasnom naletu po lijevoj strani, ali je Slavenova obrana loptu uspjela izbaciti u korner. U posljednjoj minuti sudačke nadoknade nakon duge akcije Jajalo je ubacio s desne strane, a Gregurina je glavom poslao loptu iznad grede.
Slaven je na odmor otišao s lijepom prednošću, a u nastavku je u 52. minuti iz daljine tukao vrlo aktivni Poldrugač, no njegov je udarac blokiran. Na početku nastavka inicijativu je imao Aris, ali bez izglednih prilika.
U 64. minuti Slaven je odigrao krasnu akciju i povećao vodstvo. Purić je na desnom rubu šesnaesterca gostiju prevario Aurelio i lijevom nogom ubacio pred vrata, gdje je naletio Bojan Vručina i iz blizine pogodio za 2:0.
Do kraja se rezultat nije promijenio, i Slaven Belupo ostvario je povijesni uspjeh plasmanom u 1. kolo Kupa UEFA!