5.7 C

Slaven Belupo pobijedio Inter pogotkom Jurića

090308-jajalo-mSlaven Belupo osigurao je važne bodove u teškoj i neizvjesnoj utakmici s Interom iz Zaprešića. Farmaceuti su bili bolji suparnik te su zasluženo upisali pobjedu, a strijelac je bio Mario Jurić u 52. minuti.

Domaća momčad nastupila je bez Kristijana Čavala, kojeg čeka operacija prednjih križnih ligamenata koljena i polugodišnje izbivanje s nogometnih terena. Nedostajao je i kažnjeni Rogulj, dok je Inter bio bez suspendiranih Pecelja i Batarela.

Prvo poluvrijeme donijelo je prilično slabu predstavu, važnost utakmice kao da je zakočila igrače. Inter se postavio čvrsto i gusto u sredini terena te je nerijetko stvarao probleme domaćoj obrani. S druge strane, Vručina i Jurić nisu se baš najbolje snalazili u situacijama koje su obećavale, nedostajalo je više suradnje koprivničkog napadačkog dvojca.

Slaven je zaprijetio u 10. minuti, kad je udarac Purića obranio mladi vratar Delač. U 15. minuti Krišto je tukao iz daljine pored lijeve vratnice, dok je ubačaj Jančetića u 28. minuti izbačen u korner. U 31. nakon kornera Vručina šalje loptu glavom iznad grede.

Vručina je bio u šansi i u 37. minuti, nakon pogreške Interove obrane, no Delač je bio brži te je uspio otkloniti opasnost. U 40. minuti Šafarić je s desne strane pokušao ubaciti, a lopta je prošla malo pokraj gola i otišla i gol-aut. Na odmor se otišlo praznih mreža.

U nastavku je umjesto Bilena na lijevi bok obrane Slavena ušao Maras. U 51. minuti Purić je s 20 metara tukao iznad grede, a domaćinu se inicijativa isplatila u 52. minuti.

Posavec je pokrenuo akciju i uposlio Vručinu, koji dodaje do Purića na desnom boku. Slijedi ubačaj na drugu vratnicu, gdje je na pravome mjestu bio Mario Jurić, koji je iz blizine pogodio za 1:0.

Nakon pogotka Slaven je tražio i drugi pogodak. U 70. minuti Delač je izbio loptu ispred Jurića, dok je u 73. nakon asistencije Jajala Vručina sam ušao u šesnaesterac, ali je njegov udarac obranio Delač.

PRVA HNL, 21. KOLO

SLAVEN BELUPO – INTER 1:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.000. Sudac: Proleta (Opuzen).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić, Kokalović, Lapić, Bilen (od 46. Maras) – Poldrugač – Šafarić, Posavec, Jajalo – Jurić (od 90. Delić), Vručina (od 88. Kresinger). TRENER: Mile Petković.

INTER (4-3-2-1): Delač – Jančetić, Golem, Budimir, Krznar – Krišto (od 61. Dodik), Yankep, Grgurović – Jonjić (od 69. Hilario), T. Šarić (od 69. Hilario) – Gulić. TRENER: Borimir Perković.

STRIJELAC: 1:0 Jurić (52).

ŽUTI KARTONI: Jonjić (21), Krišto (25), Poldrugač (50).

CRVENI KARTONI: -.

IGRAČ UTAKMICE: Mario Jurić (Slaven Belupo).

Nasreću, zaustavila ga je policija

BEZ RIJEČI SMO Napravio glupost za zatvor, u naseljenom mjestu u našoj općini jurio 151 na sat

Policija je već nekoliko puta najavljivala kako će od 15. do 21. travnja na području Policijske uprave koprivničko-križevačke provoditi...