4.3 C

Slaven Belupo pobijedio Pjesnike pogocima Vručine i Marasa

090726-csaba-mSlaven Belupo je u nedjeljnoj prvenstvenoj premijeri pobijedio momčad Zagreba sa 2:0. Pogotke su postigli Bojan Vručina i Alen Maras, obojica u drugom poluvremenu.

Na koprivničkom stadionu okupilo se više od 2.500 ljubitelja nogometa koji, prema najavama iz oba tabora, trebali vidjeti dobru nogometnu predstavu.

Nakon dva slaba udarca igrača Zagreba prema Rodiću, uslijedio je prvi konkretni napad domaćih. Jurić je uposlio Vručinu, koji je malo zakasnio, s lijeve strane ubacio je Delić, a Mikulić je igrao rukom. Sudac Ljubičić pokazao je na bijelu točku, ali je Škorić obranio udarac Vručine.

Zagreb je pokazao više u prvom dijelu, organizirano se branio i u nekoliko navrata stigao pred Rodića. No, udarci Piškora i Krstanovića bli su preslabi i koprivnički ih je vratar bez problema zaustavio.

U nastavak je Slaven Belupo krenuo puno odlučnije, nakon nekoliko poluprilika stiglo je i vodstvo. Jurić je u 60. minuti probio desnu stranu i idealno ubacio u sredinu, a Bojan Vručina je glavom s desetak metara matirao Škorića za 1:0.
Farmaceuti su dominirali u nastavku te su stvorili još nekoliko izglednih prilika. Odluka je pala u 79. minuti, kad je Alen Maras iz mrtvog kuta s velike udaljenosti sjajno pogodio rašlje nemoćnoga Škorića za konačnih 2:0.