Slaven Belupo slavio na vrućem terenu u Zadru

U 13. kolu 1. HNL Slaven Belupo uspješno je završio gostovanja i svladao Zadar 3:1 (2:1).

Golove su postigli Benko u 1. minuti,  na 1:1 Mršić je izjednačio na 43. minuti, ali je u 45. minuti Bušić zabio za 2:1,. Konačni rezultzat postavio je Milardović u završnici utakmice.

Ogled Zadra i Slaven Belupa u Stanovima bio je zapravo dvoboj dviju momčadi koje su tražile iskupljenje za posljednje neuspjehe. Zadrani su, uz vrlo lošu igru, poraženi u Vinkovcima, dok su igrači koprivničkog klupa u srijedu ispali iz domaćeg Kupa porazom od drugoligaša Vinogradara.

Početkom utakmice na zadarskom stadionu dalo se naslutiti da će se produbiti problemi domaćina jer je već u prvoj minuti Leon Benko doveo goste u vodstvo. Nakon toga nastavilo se s aktivnom igrom na obje strane, ali bez većih prigoda. Gosti su imali blagu inicijativu i izgledalo je da su bliži pogotku, no u 44. minuti Mršić je razveselio domaće navijače.

Prekrasno je pogodio nakon dodavanja Ćurjurića i poravnao rezultat, no već u sljedećoj akciji Zadrani su ponovno bili u zaostatku. Nesmotrenost domaće obrane iskoristio je Bušić i glavom zabio za 2:1, rezultat s kojim se otišlo na predah.

U drugom dijelu ponovno nismo vidjeli previše izglednih prilika za pogodak. Domaćini su pritiskali, ali pomalo jalovo, a sve pokušaje zaustavljao je sigurni Rodić na vratima Slaven Belupa. I tada, u jeku napada domaćina, Koprivničani su riješili dvoboj.

Loptu je iz kornera ubacio Benko, a u kaznenom prostoru se najbolje snašao Milardović i glavom postavio konačnih 3:1. Zebić tako ne može biti zadovoljan jer je njegova ekipa, nakon pobjede nad Dinamom, upisala drugi uzastopni prvenstveni poraz, dok su Farmaceuti pobjedom utišali kritike koje su se pojavile nakon izdanja u Mladini.