Subota, 20. travnja 2024.

Slaven Belupo podario ‘petardu’ Sesvećanima
S

090411-slaven-mU 25. kolu Prve HNL Slaven Belupo je u Koprivnici uvjerljivo pobijedio posljednjeplasiranu Croatiju Sesvete.

Farmaceuti su bili razigrani i efikasni i postigli su čak pet pogodaka, s tima da je golove postiglo pet različitih igrača.

Goste je načeo Posavec, izjednačio je Jukić, a do poluvremena su poentirali Maras i Gregurina. U nastavku su pobjedu Slavena potvrdili Jajalo i Kresinger.

U 4. minuti Posavec je tukao sa 20 metara, vratar Šimić izbacio je loptu u korner. Već u 5. minuti Slaven Belupo došao je u vodstvo. Maras je izveo aut s lijeve strane, Delić i Šafarić prenijeli su loptu do Srebrenka Posavca, koji s desetak metara sigurno pogađa mrežu Sesvećana za 1:0.

Već u 14. minuti iz igre je kod domaćih zbog ozljede morao Nikola Šafarić, zamijenio ga je mladi Mario Gregurina. U 10. minuti Jajalo je glavom tukao pored vratiju, a udarac Čižmeka u 16. minuti obranio je Rodić.

Croatia je izjednačila iz prekida u 29. minuti – Položani je ubacio, a Jukić glavom pogodio gornji lijevi kut za 1:1.

No, radost gostiju nije dugo trajala. Samo dvije minute kasnije Slaven je ponovno poveo, a strijelac je bio Alen Maras. Delić je ubacio s desne strane, a Maras je s lijeve strane iz voleja krasno pogodio suprotni kut za 2:1.

Delić je u 41. minuti bio blizu pogotka, s tri metra nije uspio glavom spremiti loptu u mrežu nakon ubačaja Marasa. Ipak, prije odmora su Farmaceuti i treći put poentirali. Nakon kornera lopta se odbila do Marija Gregurine, koji ju je primirio i potom s više od 25 metara iskosa s desne strane pogodio suprotni gornji kut vratara Šimića. Odličan potez za 3:1, što je bio i rezultat poluvremena.

Početak nastavka bio je vrlo zanimljiv. Već u 49. minuti Šimić je obranio udarac Posavca, nakon kojeg je lopta otišla u korner. Iz kuta je ubacio Posavec, a Mato Jajalo glavom je pogodio za 4:1.

U 52. minuti Slaven je bio blizu petog pogotka. Delić i Vručina su kombinirali u kaznenom prostoru, Delić je snažno tukao, ali je vratar Sesvećana obranio. U nastavku akcije Delić je poslužio Vručinu, koji s par metara ne uspijeva pogoditi mrežu.

U 56. minuti Vručina je bio u prodoru, ali su mu gostujući braniči zaustavili akciju. U 60. minuti Kokalović je tukao glavom pored gola nakon ubačaja Posavca iz kornera. U 65. minuti Posavec je iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane pogodio vratnicu, potom je Delić ugurao loptu u mrežu, ali je označeno zaleđe.

Konačnih 5:1 postavio je Dino Kresinger nakon asistencije najboljeg pojedinca utakmice Srebrenka Posavca.

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje u Zadru.

PRVA HNL, 25. KOLO

SLAVEN BELUPO – CROATIA SESVETE 5:1 (3:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2.500. Sudac: Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO (4-1-3-2): Rodić – Purić, Kokalović, Rogulj, Maras – Poldrugač (od 86. Nynkeu) – Šafarić (od 14. Gregurina), Posavec, Jajalo – Vručina, Delić (od 80. Kresinger). TRENER: Mile Petković.

CROATIA SESVETE (4-4-2): Šimić – Šušak, Mus, Pilipović (od 46. lLndeka), Juroš (od 60. Katanec) – Čižmek, Tabi,  Slomić, Položani – Vojnović, Jukić (od 53. Agić). TRNER: Srećko Lušić.

STRIJELCI: 1:0 Posavec (5), 1:1 Jukić (29), 2:1 Maras (31), 3:1 Gregurina (44), 4:1 Jajalo (49), 5:1 Kresinger (85).

ŽUTI KARTONI: Položani (16), Poldrugač (24), Jajalo (70), Tabi (88), Katanec (90).

CRVENI KARTONI: -.

IGRAČ UTAKMICE: Srebrenko Posavec.

KOLUMNA

Postizborna matematika i što ćemo od svega toga mi zapravo imati

Živ, živ, živ, nitko nije kriv. A svi su pobjednici. U kratkim bi se crtama upravo tako mogla opjevati još...