5.4 C

Slaven Belupo pogotkom Šabana u 90. minuti svladao mađarski Kaposvar

Slaven Belupo zabilježio je u subotu pobjedu nad Kaposvarom, desetoplasiranom momčadi u prošlom prvenstvu Mađarske.

Bila je to posljednja prijateljska utakmica koprivničkog prvoligaša uoči četvrtka i otvorenja sezone sa sjevernoirskim Portadownom u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige.

Trener Roy Ferenčina izveo je očekivani sastav, a nedostajala su mu dvojica prvotimaca, Dejan Glavica i Dario Čanađija.

Umjesto Glavice, kojeg muči ozljeda mišića zadnje lože, na desnu stranu ofenzivnog dijela vezne linije ušao je Nikola Rak koji je stigao iz Lučkog, dok je na lijevoj strani nakon godine i pol od odlaska iz Slavena zaigrao povratnik iz Južne Koreje Mateas Delić.

Ante Batarelo krenuo je na zadnjem veznom u paru s Marijom Gregurinom, a nakon oporavka od operacije koljena poziciju napadača zauzeo je Tomislav Bušić.
Gosti su se predstavili u formaciji 4-4-2, a u vezi je konce vukao Nikola Šafarić, bivši Slavenov prvotimac. Kaposvar je solidna ekipa s nekoliko stranaca, nisu se povukli u bunker, već su igrom pokušali nešto napraviti.

Početna inicijativa pripala je Slavenu, a u 7. minuti Rak je odlično pronašao Vugrinca koji je s desetak metara uputio udarac, ali ga je blokirala obrana Kaposvara.
Iz slobodnog udarca u 14. minuti Maras je pogodio vanjski dio mreže.

120714-rak-batareloU 17. minuti duga akcija Farmaceuta, Rak je uposlio Delića čiji je snažan udarac obranio gostujući vratar.

U 21. minuti dvojbena situacija, izgledalo je kao da je netko od Slavenovih igrača igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali je sudac Sminderovac dosudio prekršaj gostiju.

U 22. minuti Vugrinec je izgubio jednu loptu u gostujućoj polovici, a Slavenova obrana nije uspjela stići Gambijca Harunu, koji je izašao sam pred Rodića i lijepo pogodio za 0:1.

Maras je ubačajem s lijeve strane u 26. minuti dobro poslužio Raka koji je u padu uputio udarac, ali je Hajduch i to obranio.

Do kraja poluvremena domaćin je stiskao, bez konkretnije prilike, a daljinski pokušaji Batarela, Bubnjića i Grgića otišli su izvan okvira gola.

Ferenčina je već u 35. minuti iz igre izvadio mladog stopera Bubnjića i umjesto njega uveo iskusnijega Grgića.

Mađarski trener je u nastavku na teren poslao potpuno novu momčad, nije mijenjao samo vratara. U 48. minuti Maras je poslužio Bušića čiji je udarac bio slab, a ubrzo je stiglo i izjednačenje.

Igrala se 51. minuti kad je iz kuta ubacio Rak, pred vratima se stvorila gužva, a na pet metara loptu je prihvatio stoper Elvis Kokalović i snažnim udarcem matirao mađarskog čuvara mreže. Još jednom je Kokalović zaprijetio u 69. minuti, uputio je snažan udarac kojeg je Hajduch obranio.

Do kraja utakmice i Ferenčina je promijenio sve igrače, postupno uvodeći nove. Priliku je odlično iskoristio Martin Šaban, napadač koji je zamijenio Bušića. Bio je veoma aktivan, nudio se i dobro surađivao sa suigračima, a na kraju je postigao i pogodak za pobjedu. Igrala se 90. minuta kad je po desnoj strani pobjegao obrani Kaposvara i sigurno pogodio za 2:1.

120714-delicPRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – KAPOSVAR 2:1 (0:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 300. Sudac: Kristijan Sminderovac (Koprivnica).

SLAVEN BELUPO: Rodić (od 74. Pelin) – Purić (od 74. Pašalija), Kokalović (od 74. Šestak), Bubnjić (od 35. Grgić), Maras (od 58. Pilipović) – Batarelo (od 70. Grgec), Gregurina (od 58. Brlek) – Rak (od 70. Geng), Vugrinec (od 66. Takač), Delić (od 65. Kuprešak) – Bušić (od 65. Šaban). TRENER: Roy Ferenčina.

KAPOSVAR: Hajduch – Okuka, Bank, Zambo, Pavlović – Horvat, Olah, Šafarić, Balazs – Waltner, Haruna (od 28. Sedlak). Drugo poluvrijeme: Hajduch – Fenyvesi, Vadas, Major, Janvari – Katona, Kovacs, Brlečić, Böle – Čehić, Milovanović. TRENER: Laszlo Prukner.

STRIJELCI: 0:1 Haruna (22), 1:1 Kokalović (51), 2:1 Šaban (90).

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...