8.8 C
Utorak, 23. travnja 2024.
prva hnl

Slaven Belupo poražen na Rujevici, Menalo propustio priliku za izjednačenje

Slaven je u drugo poluvrijeme izašao s vidljivim ciljem - da zabije gol. Već nakon tri minute lijepo je zaprijetio Lima, no Sluga je bio siguran.

Novo kolo donijelo je nove izazove Slaven Belupu. I to kakve. Na Rujevici ih je ugostila Rijeka, drugoplasirana momčad prvenstva koju rezultat mazi, za razliku od Farmaceuta. Rijeka je desetkovana ozljedama, dok kod koprivničke momčadi Sertić nije mogao računati na ozbiljnije stradalog Bačelić-Grgića i Zirduma.

Prvi dio pripao je Rijeci, a blagu terensku nadmoć okrunili su pogotkom Murića u 21. minuti, nakon što su imali dvije jako dobre prilike. Kvržić je prošao Šarliju, zavrnuo pred gol, a Puljić je loptu spustio do Murića koji sa 16 metara posprema u prvi kut Filipovića za 1-0. Do kraja poluvremena utakmicu su obilježile dvije prisilne zamjene, prvo je Jelića zbog ozljede zamijenio Lima, a onda je izašao i Gorgon kod domaćina. Isto tako, nakon pogotka utakmica se usporila te se podosta povećao broj pogrešaka obje momčadi.

Slaven je u drugo poluvrijeme izašao s vidljivim ciljem – da zabije gol. Već nakon tri minute lijepo je zaprijetio Lima, no Sluga je bio siguran. Veliku šansu promašio je Menalo u 53. minuti. Lima je ukrao loptu Mamiću, proslijedio ju do Menala, a ovaj isprve puca pored gola.

U 64. minuti nakon kornera pucao je Međimorec glavom, ali nedovoljno precizno. Brzo izveden korner Rijeke na drugoj strani nije dobro očišćen, pa je iz drugog pokušaja Puljić glavom zabio za 2-0. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

U idućem kolu za šest dana Slaven dočekuje Istru kod kuće.