9.6 C
Polufinale Kupa

Slaven Belupo poražen u Rijeci, pogodak nade postigao Christensen

Ranim pritiskom Riječani su slomili Koprivničance i stvorili minimalnu prednost (2:1) za dvoboj na Gradskom stadionu. U razmaku od samo pet minuta riječki Matei kaznio je gostujuću obranu i upisao asistenciju i pogodak.

Nogometaši Slavena Belupa poraženi su u prvoj utakmici polufinala Hrvatskog kupa. Bolja je s 2:1 bila domaća Rijeka. Strijelci za domaćine bili su Bezjak i Matei, dok je rezultat u drugome poluvremenu smanjio Christensen.

Prvi dvoboj polufinala Hrvatskog nogometnog kupa odvela je Slaven Belupo u Rijeku. Posljednji su se puta ove dvije momčadi u kupu sastale upravo u ovoj fazi natjecanja, 2007. godine, a nakon domaće pobjede od 3:2 Koprivničanci su ostvarili povijesni klupski uspjeh i plasirali se u finale. Utakmica u Rijeci tada je završila bez pogodaka, a u završnici nakon dva susreta od Slavena je bolji bio Dinamo.

Riječka momčad u tri je navrata osvjala Hrvatski kup. 2005. bolji su bili od Hajduka, godinu poslije od Varteksa, a 2014. Riječani su nadigrali Dinamo. Osim već spomenutog finala iz 2007., Koprivničanci su još četiri puta, uključujući ovu sezonu, nastupali u poluzavršnici.

Rijeka i Slaven Belupo ove su se sezone već tri puta susreli u prvenstvu, a sva tri dvoboja završila su bez pobjednika. U Rijeci je bilo 3:3 i 1:1, dok su u utakmici na koprivničkom Gradskom stadionu strijelci mirovali.

Riječani su mnogo bolje otvorili današnju utakmicu i već u prvoj minutu stvorili pomutnju pred koprivničkim vratima, a vidljiva nervoza gostiju ubrzo je i podlegla pritisku.

Nakon samo deset minuta igre riječki veznjak Matei, nakon suradnje s Gavranovićem, sjurio se po lijevoj strani u kazneni prostor gostiju i niskom loptom pronašao utrčalog Tomasova. Potonji se nije najbolje snašao, no akciju je spremno pratio Bezjak i razveselio domaće navijače.

Samo pet minuta kasnije Matei je ponovno u prvome planu. Rumunjski nogometaš blokirao je pokušaj izbijanja Parackog i u nastavku akcije stigao do lopte. Paracki ga je bezuspješno pokušao ispratiti, a igrač Rijeke stigao je sve do vratara Rozmana i snažnim udarcem postavio 2:0.

Nedugo nakon drugog pogotka Riječani su stali, Slaven Belupo se probudio, no nedostajalo je konkretnosti.

Na odmor su obje momčadi otišle samo s po dva udarca na gol, no mnogo precizniji i zadovoljniji bili su domaći igrači. Slaven Belupo većim je dijelom prvog poluvremena djelovao nemoćno i nezainteresirano. Usamljen u napadačkim pokušajima bio je Ozobić, dok je dobar posao na sredini terena odrađivao Jambor.

Nastavak utakmice prolazio je bez mnogo uzbuđenja. Rijeka je pokušavala zaprijetiti s nekoliko udaraca iz daljine, a nogometaši Slavena strpljivo su čekali svoju priliku.

Jednu takvu dočekali su u 71. minuti dvoboja. Akcija gostiju započela je još oko centra igrališta. Lopta je stigla do Purića koji ubačajem s desne strane pronalazi Christensena. Omaleni Danac ostao je sam između riječkih stopera i neobranjivim udarcem glavom svladao domaćeg vratara Vargića.

Nakon smanjenja rezultata domaća je momčad ponovno počela stvarati pritisak, a najbliže pogotku bili su u sudačkoj nadoknadi kada Balaj pogađa gredu. Unatoč lošem otvaranju utakmice Koprivničanci su riječki stadion napustili s minimalnim zaostatkom za uzvrat i stvarnom prilikom za plasman u finale.

Uzvratna polufinalna utakmica na rasporedu je 5. travnja u Koprivnici, a sutra će prvi dvoboj odraditi i drugi polufinalni par, Dinamo i Hajduk.