6.8 C

Slaven Belupo propustio pobjedu u Puli, ali i bodom može biti zadovoljan

Slaven Belupo osvojio je željeni bod u Puli. Mogao je i do sva tri jer je dugo vodio s dva pogotka Muzafera Ejupija, ali „bunker” u drugom poluvremenu nije izdržao i Radonjić je u završnici zabio svoj drugi gol za konačnih 2:2.

Utakmica je za domaćina imala veliku važnost jer je mogao pobjeći klubovima sa začelja Osijeku i Zadru, dok bi se Farmaceuti zadovoljili i bodom kojim bi se potpuno približili opstanku u ligi. Na kraju imaju taj željeni bod, ali mogu žaliti za pobjedom.

Već nakon 20 sekundi igre gosti su imali priliku, domaći vratar Brkić loše je reagirao i napucao Ejupija, od čije se noge lopta odbila pokraj vratiju. Bilo je tu sreće za domaće.

U 10. minuti Delić je ušao u kazneni prostor Istre 1961 gdje ga je srušio Špehar. Za suca Gabrila dvojbe nije bilo, odmah je pokazao na jedanaesterac kojeg je smireno pogodio Muzafer Ejupi.

Samo minutu kasnije priliku Špehara obranio je Picak, koji je izvrsno reagirao u 20. minuti kad je u gornji lijevi kut tukao Radonjić.

Gabrilo je u 23. minuti pokazao na bijelu točku i na drugoj strani terena nakon što je Špehar pao u duelu s Edsonom koji je odnio loptu. Međutim, Radonjić je promašio jedanaesterac, tukao je malo pokraj desne vratnice.

Istra je u 29. minuti imala novu priliku za izjednačenje, Gregov je namjestio zicer Matošu koji je s par metara tukao pokraj gola.

Puljani ipak dolaze do izjednačenja u 37. minuti. Loptu je na sredini terena izgubio Paracki, a Radonjić je s 15 metara iskosa kroz noge Edsona pogodio Picakov donji desni kut za 1:1.

Nije dugo trajalo veselje domaćih navijača, jer je već u 39. minuti Slaven Belupo došao u novo vodstvo. Crepulja je odličnom dubinskom lotpom proigrao Ejupija, koji je pobjegao Istrinoj obrani i pokraj nemoćnog Brkića pogodio za 1:2.

U nastavku je umjesto Mihaljevića ušao Geng, Farmaceuti su se povukli i čekali priliku iz kontre. Domaći nisu bili naročito opasni, a u 76. minuti nakon akcije Ejupija i Crepulje pokraj gola je tukao Delić.

U 83. minuti veliku priliku nije iskoristio Jordan koji se našao sam pred Picakom, a u 87. minuti izjednačenje. Heister je ubacio s lijeve strane, a Radonjić je podmetnuo nogu ispred Grgića i leđima okrenut golu skrenuo loptu u mrežu za 2:2.

U 88. minuti Geng je dobro prošao samo sa žutim kartonom jer je vrlo neoprezno džonom startao na Dinisa koji je zbog ozljede morao napustiti igru.

U sljedećem kolu Slaven Belupo će u ponedjeljak s početkom u 19 sati u Koprivnici igrati s Rijekom.

MAXTV PRVA LIGA, 31. KOLO

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 2:2 (1:2)

PULA – Stadion Aldo Drosina. Gledatelja oko 1500. Sudac: Gabrilo (Split).

ISTRA 1961 (4-3-2-1): Brkić – Obšivač, Gregov, Šimurina (od 77. Jordan), Heister – Dinis, Pamić, Matoš – Špehar (od 46. Franjić), Tomić (od 46. Jo) – Radonjić. TRENER: Igor Pamić.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Picak – Fuštar, Grgić, Edson – Mihaljević (od 46. Geng), Brlek, Paracki (od 60. Lela), Crepulja, Delić – Mirić, Ejupi (od 80. Mišić). TRENER: Ante Čačić.

STRIJELCI: 0:1 Ejupi (11 – 11 m), 1:1 Radonjić (37), 1:2 Ejupi (39), 2:2 Radonjić (87).

ŽUTI KARTONI: Edson (6), Špehar (10), Picak (63), Geng (88), Delić (90).

IGRAČ UTAKMICE: Dejan Radonjić (Istra 1961).

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...