13.2 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Slaven Belupo protutnjao kroz Vinkovce, Rak dvostruki strijelac i asistent
S

Slaven Belupo ostvario je uvjerljivu pobjedu rezultatom 3:0 u premijernoj utakmici MAXtv Prve lige na gostovanju kod Cibalije u Vinkovcima.

Junak utakmice bio je Nikola Rak, dvostruki strijelac i asistent za vodeći pogodak Bubnjića.

Ovo je već treća uzastopna prvenstvena pobjeda Slavena Belupa u Vinkovcima, a trenutno je koprivnička momčad zahvaljujući razlici pogodaka na prvome mjestu HNL ljestvice.

Suprotno najavi, Slavenov trener Roy Ferenčina izveo je momčad u formaciji 3-5-2. Prve minute nakon ozljede na zadnjem veznom odigrao je Dario Čanađija, a iz momčadi je ispao Mateas Delić.

Farmaceuti su djelovali čvrsto, uigrano, kao momčad koja zna što želi i na koji način to može ostvariti. U fazi obrane bili su vrlo dobri, nisu dozvoljavali domaćinima da se razmašu, a kad su Cibalijini igrači uspjeli uputiti udarac, onda je siguran bio vratar Rodić.

Ferenčina je dobio taktičku bitku s kolegom Samirom Toplakom, jer je Slaven Belupo u potpunosti nadigrao Cibaliju, bio je znatno konkretniji pred vratima, što je rezultiralo s tri pogotka u Matkovićevoj mreži.

Prvi pokušaj za goste imao je agilni Purić, koji je u 9. minuti tukao s ruba kaznenog prostora, ali je Matković obranio.

U 11. minuti vodstvo Slavena. Iz kornera s lijeve strane ubacio je Nikola Rak, a u skoku je na desetak metara od vratiju najviši bio Igor Bubnjić, 20-godišnji stoper koji je glavom precizno pogodio donji desni kut za 0:1.

Prvi opasan pokušaj Vinkovčana dogodio se u 25. minuti, kad je Pavličić prošao dvojicu suparničkih igrača i uputio nezgodan udarac kojeg je Rodić obranio. Još jednom je u 44. minuti zaprijetio Pavličić, ovaj put iz slobodnog udarca iskosa s desne strane, no Rodić se nije dao iznenaditi.

U nastavku je Slaven nastavio igrati mirno i kontrolirano, prepuštajući inicijativu Cibaliji, čiji su igrači nailazili na čvrsti blok na sredini terena i teško su dolazili pred Rodićeva vrata. Iz daljine je pokušao Vitaić u 62. minuti, ali je Slavenov čuvar mreže uz manje poteškoće uhvatio loptu.

Igrala se 64. minuta kad je iskusni majstor Davor Vugrinec uputio sjajnu loptu u for za Nikolu Raka, a mladić koji je ljetos pristigao iz Lučkog zaobišao je vratara Matkovića, potom nakratko posrnuo, ali na kraju ipak rutinski pogodio praznu mrežu za 0:2. Bilo je jasno da će se nakon toga Vinkovčani vrlo teško vratiti.

Konačnih 0:3 postavio je svojim drugim pogotkom Nikola Rak u 87. minuti. Šaban je odigrao dupli pas s Batarelom i s lijeve prebacio loptu na desnu stranu, a Rak je glavom mirno pogodio suprotni kut za konačnih 0:3.

Nikola Rak pokazao se kao pravo pojačanje i odlična zamjena za Gorana Mujanovića. U prva dva službena nastupa postigao je pet pogodaka i pridodao asistenciju za vodstvo u Vinkovcima. A došao je iz Lučkog bez odštete i nema ugovor od kojeg boli glava.

Slaven Belupo je startnom pobjedom najavio da je i u novoj sezoni spreman za velike stvari, no treba vidjeti kako će momčad reagirati na težak ritam utakmica. Slijede Portadown u gostima, Istra doma, Bilbao vani, Split vani, pa Bilbao u Koprivnici, i sve to u samo 14 dana.