6.5 C

Slaven Belupo remizirao s ukrajinskim Iljičevcem

Slaven Belupo u subotu je na koprivničkom stadionu ugostio ukrajinskog prvoligaša Iljičevec u posljednjoj prijateljskoj utakmici uoči početka novog prvenstva.

Farmaceute su u ‘generalki’ došli pogledati njihovi najvjerniji navijači, a po prvi put pred koprivničkom publikom zaigrao je vezni igrač Hrvoje Barišić koji je došao iz prvaka BiH Zrinjskog.

Izostali su zbog ozljeda Ljuban Crepulja, Mario Gregurina, Enes Novinić i Ivan Parlov, a utakmicu je s tribine pratio Dario Čanađija koji čeka transfer u Rijeku.

Iljičevec je bolje otvorio utakmicu i stigao do ranog vodstva. Domaći su izgubili loptu na suparničkoj polovici, a nakon kontre po lijevoj strani lopta je došla do Kulača koji je na drugoj vratnici posprema u mrežu za 0:1.

No, već nakon tri minute na semaforu je bilo 1:1. Mateas Delić izborio je prekršaj u gostujućem šesnaestercu, a sudac Stanić pokazao je na bijelu točku. Delić je poslao vratar u jednu, a loptu u drugu stranu i izjednačio na 1:1.

Do kraja poluvremena više prilika imao je Slaven Belupo. U 26. minuti Brlek je uposlio Glavinu čiji udarac obrana gostiju blokira u korner.

Na drugoj strani u 32. minuti je zaprijetio Kulač, a Picak je izbio loptu u korner.

Pokušao je u 32. minuti Ozobić iz blizine, ali se vratar Galčuk nije dao iznenaditi. U 37. minuti Kulač je izbio sam pred Picaka, ali je poslao loptu pored vratiju.

Odlično je u 38. minuti tukao Ozobić iskosa s lijeve strane, no Galčuk je loptu uspio izbiti u korner.

Nakon toga Ozobić je iz slobodnog udarca poslao loptu iznad grede, a najljepšu akciju u prvom poluvremenu Slaven je izveo u 45. minuti. Ozobić je poslao dubinsku loptu za Glavinu, ovaj ju je proslijedio do Genga koji je prebacio ukrajinskog vratara, ali i okvir gola.

U nastavku su Ukrajinci osvježili redove s devetoricom novih igrača i više boravili na suparničkoj polovici, no uspjeli su doći do samo dvije prilike u kojima je obrane upisao Picak.

Slaven je mogao do pobjede, Filip Ozobić je bio vrlo raspoložen za igru, ali nažalost ne i za realizaciju, propustio je tri dobre prilike. U 53. minuti iz daljine je snažno opalio i aktivni Geng, ali je Budiuk obranio.

Na kraju su Slavenovi igrači za prikazanu igru i zalaganje dobili pljesak koprivničke publike. Od petka kreće borba za bodove, Farmaceuti prvenstvo otvaraju gostovanjem kod Dinama.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – ILJIČEVEC 1:1 (1:1)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 400. Sudac: Mario Stanić. Pomoćnici: Goran Dević i Sanja Rođak-Kašić (svi iz Hrvatske).

STRIJELCI: 0:1 – Kulač (10), 1:1 – Delić (13 – 11 m).

SLAVEN BELUPO: Picak – Purić, Fuštar (od 46. Grgić), Edson, Melnjak – Barišić (od 69. Matoš), Brlek – Ozobić, Geng (od 77. Plazanić), Delić (od 77. Filipović) – Glavina (od 46. Vugrinec). TRENER: Elvis Scoria.

ILJIČEVEC: Galčuk (od 46. Budiuk) – Grin (od 46. Garaščenkov), Iščenko (od 46. Aksonov), Putivcev (od 46. Javorski), Očigava (od 19. Ševčuk) – Kulač (od 46. Janakov), Mišnov, Oberemko, Čurko (od 46. Fedetov), Totovitski (od 46. Kisil) – Targamadze. (od 46. Filipov). TRENER: Mikola Pavlov.