6.5 C

Slaven Belupo slavio na Kantridi!

091023-poredski-mPrvu gostujuću pobjedu ove sezone Slaven Belupo upisao je na Kantridi! Pogocima Matije Poredskog, Csabe Csizmadije i Franje Tepurića, koprivnički prvoligaš slavio je protiv Rijeke rezultatom 3:2 te sa 23 boda trenutno zauzima šestu poziciju u HNL-u, ostavivši Riječane na četiri boda razlike.

Slaven Belupo nastavio je u Rijeci niz dobrih rezultata, potvrdivši rast forme koji koprivničku momčad polako vraća tamo gdje joj je po kvaliteti i mjesto – pri vrh ljestvice. Rijeka se, pak, nije uspjela oporaviti od neugodnog poraza u Kupu, početna magija Zorana Vulića polako blijedi, makar je ova utakmica mogla završiti i drugačije.

Gosti su se od početka dobro postavili i već u osmoj minuti došli do prednosti zahvaljujući Matiji Poredskom koji je dobro okončao Papin prodor po desnoj strani. Isti je igrač mogao i udvostručiti vodstvo gostiju, no u 39. minuti nije najbolje reagirao u zgodnoj situaciji za pogodak.

Nakon relativno blijedog prvog dijela, u drugom su pala čak četiri pogotka. Rijeka je krenula po izjednačenje, sve je više pritiskala goste koji više nisu mogli tako lagano kontrolirati utakmicu kao u prvih 45 minuta. Budicin je na startu drugog dijela propustio jednu šansu, no nakon sat vremena igre Riječani su stigli do tog izjednačenja. Nakon kornera i puno petljanja obrane Belupa, najbolje je reagirao Alen Pamić, donijevši tako Bijelima egal.

Rijeka je u tim trenucima gospodarila terenom, pa nije nikoga na Kantridi iznenadilo kada su domaći u 72. minuti stigli i do vodstva. Ponovno je za Slaven koban bio korner, ovoga puta Čeh je naciljao glavu Radomira Đalovića koji zabija za 2:1.

Igrači Slaven Belupa, međutim, nisu spustili glavu, štoviše, odmah su uzvratili pogotkom za 2:2. Srebrenko Posavec izveo je slobodna udarac, a golgetersku formu s početka sezone ponovno je pronašao Csaba Csizmadia.

Gosti se nisu zadovoljili bodom, te su u 89. minuti došli do sva tri. Na ubačenu loptu s desne strane najbolje je reagirao Franjo Tepurić donijevši Slaven Belupu četvrtu pobjedu zaredom (ako računamo i pobjedu nad Istrom u Kupu). Dovoljno za osmijeh na licu Zlatka Dalića i njegove momčadi…