11.5 C
Petak, 19. travnja 2024.

Slaven Belupo u Osijeku ostvario prvu gostujuću pobjedu i pobjegao iz opasne zone
S

Ante Čačić vodi Slaven Belupo prema luci spasa. U važnom dvoboju s izravnim konkurentom za opstanak u ligi, Farmaceuti su pobijedili u Osijeku i ostavili domaćina na pet bodova razlike. S 20 bodova Slaven je sad na sedmoj poziciji i mirnije čeka prvenstvenu stanku. Ujedno, bila je ovo prva pobjeda koprivničke momčadi na gostovanjima ove sezone.

Slavenov trener Ante Čačić iznenadio je sa sastavom, na lijevi bok postavio je Edsona, a ispred njega Melnjaka, dok je na poziciju središnjeg veznog igrača postavio Ozobića. Parackog je na zadnjem veznom zamijenio Brlek, u špici je krenuo Cesarec, a Vugrinec nije bio u konkurenciji za nastup.

Slaven je krenuo bolje, Mirić je u 5. minuti tukao iskosa s desne strane, a lopta je otišla pokraj vratiju.

Melnjak je u 13. minuti petom uposlio Cesarca kojeg je u kaznenom prostoru srušio Pranjić. Strahonja je pokazao na jedanaesteac kojeg je sigurno realizirao Marko Mirić za vodstvo gostiju.

U 24. minuti Mikulić brani udarac Mirića, a još jedna odlična obrana Mikulića bila je u 25. minuti, kad je zaustavio udarac Crepulje iz blizine.

U 41. minuti udarac je opet isprobao Mirić, ali je Osijekov vratar opet bio siguran, a onda u 44. minuti sjajan solo prodor Filipa Ozobića, koji se prošetao polovicom terena koja pripada Osijeku i preciznim udarcem poslao loptu pod gredu Mikulićevih vratiju. Doista odličan pogodak Slavenovog veznjaka.

Drugi dio otvorio je u 49. minuti J. Barišić, no njegov je udarac Kardum obranio, a u 58. minuti Perošević je tukao pored gola.

Osijek je u 83. minuti stigao do smanjenja rezultata, a strijelac je iz blizine bio Mešanović nakon asistencije Matasa.

Tri minute prije kraja Škorić je prevario obranu gostiju te je preciznim udarcem smanjio rezultat na 2:3 i donio nadu Osječanima.

Zicer za izjednačenje imao je Mešanović u 90. minuti, ali je s pet metara tukao iznad grede.

Tako opuštanje Farmaceuta u završnici ipak nije kažnjeno, a u posljednjim trenucima susreta Crepulja je s 20-ak metara promašio prazan gol. Bodovi su ipak otputovali u Koprivnicu, i Čačić sad rasterećen čeka nedjeljno gostovanje kod Dinama. U četiri utakmice na čelu Slavena napravio je sjajan posao, uzeo je 10 od mogućih 12 bodova.

MAXTV PRVA LIGA, 18. KOLO

OSIJEK – SLAVEN BELUPO 2:3 (0:2)

OSIJEK – Gradski vrt. Gledatelja 2000. Sudac: Strahonja (Zaprešić).

OSIJEK (4-5-1): Mikulić – Matas, Jonjić, Pranjić, Špehar (od 46. Pavić) – Mišić, Jamak – Šorša, Glavaš (od 64. Mešanović), Škorić – J. Barišić. TRENER: Tomislav Rukavina.

SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Kardum – Purić, Fuštar, Grgić, Edson – Ozobić, Brlek, Crepulja – Mirić (od 80. Delić), Melnjak (od 89. Geng) – Cesarec. TRENER: Ante Čačić.

STRIJELCI: 0:1 Mirić (14-11 m), 0:2 Ozobić (44), 0:3 Mirić (56), 1:3 Mešanović (83), 2:3 Škorić (87).

ŽUTI KARTONI: J. Barišić (9), Glavaš (14), Mirić (25), Crepulja (31), Fuštar (90).

CRVENI KARTONI: -.

IGRAČ UTAKMICE: Marko Mirić (Slaven Belupo).

Festival nogometa

SLAVEN – HAJDUK U Koprivnicu stižu ‘pokisli’ Bili, Radeljić: Trudit ćemo se da Hajduk ne “ispliva” iz krize rezultata

Traju posljednje pripreme momčadi, ali i terena za subotnju utakmicu na koprivničkom Apašu. U podravski metropolu stiže splitski Hajduk,...