5.4 C

Slaven Belupo u Splitu upisao prvi prvenstveni poraz

Farmaceuti su platili ceh nastupu u Europi te su u nedjelju u derbiju 3. kola izgubili na gostovanju kod Splita u Parku mladeži.

Koprivnička je momčad pokazala premalo za pozitivan rezultat, imala je previše neraspoloženih igrača, a očito je i umor nakon gostovanja u Bilbau i izgubljene noći na putovanju kući učinio svoje.

Split je u prvom poluvremenu imao izrazitu dominaciju, a prema stvorenim prilikama trebao je na odmor otići i s više od jednog pogotka prednosti.

Gosti su se postavili defenzivno, trener Ferenčina odabrao je formaciju 3-5-2 s Kokalovićem, Grgićem i Bubnjićem u zadnjoj liniji. No, nije štimalo ni u obrani ni u vezi, a napadači koprivničke momčadi nisu dobili niti jednu upotrebljivu loptu.

Splitovi su igrači lako dolazili u prilike, pogotovo po lijevom boku, gdje je nesigurno djelovao Purić.

Prvu šansu imao je Rebić, koji je u 9. minuti s 20 metara tukao pokraj desne vratnice. Isti je igrač u 13. minuti izvrtio Purića i opet tukao neprecizno.

U 16. minuti zaprijetio je i Kamerunac Belle, Rodić je obranio.

Nova prilika za domaće u 31. minuti, Rebić je tukao iz blizine, ali je Bubnjić blokirao i izbio loptu u korner.

1:0 Vitaić

Nakon udarca iz kuta pred Slavenovim vratima sasvim bespotrebno je rukom igrao mladi Bubnjić, a sudac Bebek odmah je pokazao na bijelu točku. Siguran strijelac bio je Vitaić.

Odmah nakon primljenog pogotka Ferenčina je promijenio formaciju u 4-2-3-1, no Farmaceuti su i dalje bili podređeni suparnik.

U 37. minuti Splitov branič Hrgović se po drugi put na utakmici u duelu poslužio laktom i udario u glavu suparničkog igrača, ali suci nisu reagirali na takvo nesportsko ponašanje.

U 40. minuti u prilici je Vojnović, no blokirao je Bubnjić. Pokušava i Belle minutu poslije, ovaj put u bloku je Grgić.

Odličnu priliku za povećanje vodstva imao je u 41. minuti Vidić nakon kornera, ostao je sam na drugoj vratnici, ali je poslao loptu pokraj gola.

Na poluvremenu je Ferenčina u svlačionici ostavio Bubnjića i Šabana, ušli su Batarelo i Bušić. Gosti su od početka nastavka presingom sabili Split na njegovu polovicu, gotovo 15 minuta Bašićevi se igrači nisu mogli osloboditi tog pritiska.

Međutim, inicijativa nije donijela i neku konkretniju priliku. U 53. minuti Pilipović je uputio prvi Slavenov udarac u okvir vratiju, no Zagorac je to lako uhvatio.

Belle je u 54. minuti tukao pokraj vratiju, a na drugoj strani odličnu priliku imao je Batarelo, koji je nakon ubačaja iz prekida neometan glavom s nekoliko metara poslao loptu iznad grede.

2:0 Baraban

U 68. minutu Split je povećao prednost. Ispala je lijeva strana Slavenove obrane, Belle je protutnjao pokraj Čanađije i povratnom loptom uposlio Barabana kojeg nije dobro pokrio Kokalović i to je bilo 2:0.

Kod gostiju je potkraj susreta ušao i Maras, koji je u 77. minuti idealno uposlio Raka, ali ovaj upućuje slab udarac.

MAXTV PRVA LIGA, 3. KOLO

SPLIT – SLAVEN BELUPO 2:0 (1:0)

SPLIT – Park mladeži. Gledatelja 600. Sudac: Bebek (Rijeka).

SPLIT (4-2-3-1): Zagorac – Radotić, Galović, Vidić, Hrgović – Vitaić, Pehar (od 83. Marčić) – Belle, Paracki, Rebić (od 79. Bagarić) – Vojnović (od 67. Baraban). TRENER: Tonći Bašić.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Rodić – Kokalović, Grgić, Bubnjić (od 46. Batarelo) – Purić, Glavica, Čanađija, Rak, Pilipović – Šaban (od 46. Bušić), Delić (od 75. Maras). TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI: 1:0 Vitaić (33 – 11 m), 2:0 Baraban (68).

ŽUTI KARTONI: Bubnjić (32 – igranje rukom u kaznenom prostoru), Rebić (73 – simuliranje), Radotić (75 – preoštar start).

IGRAČ UTAKMICE: Ante Rebić (Split).

[FOTO/VIDEO] KONCERT ZA PAMĆENJE Jole napunio dvorište Starog grada, Đurđevčani pjevali sve hitove

"Nosi mi se bijela boja", "Tijelo ko remek djelo" samo su neki od hitova popularnog Joleta koji su se...