Slaven Belupo u Splitu upisao prvi prvenstveni poraz

Farmaceuti su platili ceh nastupu u Europi te su u nedjelju u derbiju 3. kola izgubili na gostovanju kod Splita u Parku mladeži.

Koprivnička je momčad pokazala premalo za pozitivan rezultat, imala je previše neraspoloženih igrača, a očito je i umor nakon gostovanja u Bilbau i izgubljene noći na putovanju kući učinio svoje.

Split je u prvom poluvremenu imao izrazitu dominaciju, a prema stvorenim prilikama trebao je na odmor otići i s više od jednog pogotka prednosti.

Gosti su se postavili defenzivno, trener Ferenčina odabrao je formaciju 3-5-2 s Kokalovićem, Grgićem i Bubnjićem u zadnjoj liniji. No, nije štimalo ni u obrani ni u vezi, a napadači koprivničke momčadi nisu dobili niti jednu upotrebljivu loptu.

Splitovi su igrači lako dolazili u prilike, pogotovo po lijevom boku, gdje je nesigurno djelovao Purić.

Prvu šansu imao je Rebić, koji je u 9. minuti s 20 metara tukao pokraj desne vratnice. Isti je igrač u 13. minuti izvrtio Purića i opet tukao neprecizno.

U 16. minuti zaprijetio je i Kamerunac Belle, Rodić je obranio.

Nova prilika za domaće u 31. minuti, Rebić je tukao iz blizine, ali je Bubnjić blokirao i izbio loptu u korner.

1:0 Vitaić

Nakon udarca iz kuta pred Slavenovim vratima sasvim bespotrebno je rukom igrao mladi Bubnjić, a sudac Bebek odmah je pokazao na bijelu točku. Siguran strijelac bio je Vitaić.

Odmah nakon primljenog pogotka Ferenčina je promijenio formaciju u 4-2-3-1, no Farmaceuti su i dalje bili podređeni suparnik.

U 37. minuti Splitov branič Hrgović se po drugi put na utakmici u duelu poslužio laktom i udario u glavu suparničkog igrača, ali suci nisu reagirali na takvo nesportsko ponašanje.

U 40. minuti u prilici je Vojnović, no blokirao je Bubnjić. Pokušava i Belle minutu poslije, ovaj put u bloku je Grgić.

Odličnu priliku za povećanje vodstva imao je u 41. minuti Vidić nakon kornera, ostao je sam na drugoj vratnici, ali je poslao loptu pokraj gola.

Na poluvremenu je Ferenčina u svlačionici ostavio Bubnjića i Šabana, ušli su Batarelo i Bušić. Gosti su od početka nastavka presingom sabili Split na njegovu polovicu, gotovo 15 minuta Bašićevi se igrači nisu mogli osloboditi tog pritiska.

Međutim, inicijativa nije donijela i neku konkretniju priliku. U 53. minuti Pilipović je uputio prvi Slavenov udarac u okvir vratiju, no Zagorac je to lako uhvatio.

Belle je u 54. minuti tukao pokraj vratiju, a na drugoj strani odličnu priliku imao je Batarelo, koji je nakon ubačaja iz prekida neometan glavom s nekoliko metara poslao loptu iznad grede.

2:0 Baraban

U 68. minutu Split je povećao prednost. Ispala je lijeva strana Slavenove obrane, Belle je protutnjao pokraj Čanađije i povratnom loptom uposlio Barabana kojeg nije dobro pokrio Kokalović i to je bilo 2:0.

Kod gostiju je potkraj susreta ušao i Maras, koji je u 77. minuti idealno uposlio Raka, ali ovaj upućuje slab udarac.

MAXTV PRVA LIGA, 3. KOLO

SPLIT – SLAVEN BELUPO 2:0 (1:0)

SPLIT – Park mladeži. Gledatelja 600. Sudac: Bebek (Rijeka).

SPLIT (4-2-3-1): Zagorac – Radotić, Galović, Vidić, Hrgović – Vitaić, Pehar (od 83. Marčić) – Belle, Paracki, Rebić (od 79. Bagarić) – Vojnović (od 67. Baraban). TRENER: Tonći Bašić.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Rodić – Kokalović, Grgić, Bubnjić (od 46. Batarelo) – Purić, Glavica, Čanađija, Rak, Pilipović – Šaban (od 46. Bušić), Delić (od 75. Maras). TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI: 1:0 Vitaić (33 – 11 m), 2:0 Baraban (68).

ŽUTI KARTONI: Bubnjić (32 – igranje rukom u kaznenom prostoru), Rebić (73 – simuliranje), Radotić (75 – preoštar start).

IGRAČ UTAKMICE: Ante Rebić (Split).