7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Slaven Belupo u završnici ispustio pobjedu u Zadru

081102-jajalo-mIako su bili nadomak pobjede u Zadru, igrači Slavena Belupa nisu izdržali do kraja utakmice na Stanovima. Mato Jajalo pogodio je za vodstvo gostiju u 37. minuti, a izjednačio je iz slobodnog udarca Marin Batur u 88. minuti.

Uoči utakmice u Zadru trener Slavena Belupa Mile Petković izjavio je kako bi ga zadovoljio svaki neodlučeni rezultat, no nakon pogotka primljenog dvije minute prije kraja može žaliti i za sva tri boda.

– Sadržajna utakmica u kojoj su obje momčadi preuzele rizik i pokušale doći do pobjede. Malo mi je žao jer smo imali prednost od 1:0, no nismo zabili u dvije situacije, ali igrači moraju shvatiti da se igra 90 minuta. U konačnici rezultat je realan – izjavio je Petković za Slobodnu Dalmaciju.

Prvi je pogodak postigao Mato Jajalo glavom nakon kornera Čavala, a ubačaj iz kuta izborio je Kresinger, kojem je vratar Vuković obranio udarac nakon pogreške Batkoskog. Goste iz Koprivnice u nekoliko je navrata odličnim intervencijama spašavao vratar Silvio Rodić, ali odličan udarac Batura u završnici nije uspio zaustaviti. Prije nego što su primili izjednačujući pogodak, igrači Slavena mogli su povisiti vodstvo, ali nisu iskoristili svoje dvije prilike, štoi je domaćin kaznio i izbjegao poraz.

PRVA HNL, 13. KOLO

ZADAR – SLAVEN BELUPO 1:1 (0:1)

ZADAR – Stadion Stanovi. Gledatelja 1.500. Sudac: Pristovnik (Zagreb):

ZADAR: Vuković, Bilaver (od 81. Maruna), Šiklić, Milin (od 65. Batur), Surać, Batkoski, Pletikosić, Puljić, Terkeš, Mitrović (od 46.Tomasov), Ljubičić. TRENER: Ivica Datković.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Rogulj, Čaval (od 89. Lapić), Poldrugač, Gregurina (od 62 Šafarić), Posavec, Jajalo, Vručina, Kresinger (od 90. Tepurić). TRENER: Mile Petković.

STRIJELCI: 0:1 Jajalo (37), 1:1 Batur (88).

ŽUTI KARTONI: Vuković, Bilaver, Šiklić, Tomasov, Ljubičić (Zadar), Rodić, Kresinger (Slaven Belupo).

REZULTATI 13. KOLA: Inter – Dinamo 1:3, Zagreb – Rijeka 1:1, Cibalia – Osijek 0:3, Croatia Sesvete – Šibenik 0:0, Varteks – Hajduk (20,30).

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...