Slaven Belupo uvjerljiv protiv Karlovca

I četvrtu prvenstvenu pobjedu upisao je Slaven Belupo. U subotu su Farmaceuti s uvjerljivih 3:0 pobijedili momčad Karlovca, a gosti su mogli i gore proći.

Pogotke su za koprivničku momčad postigli Stjepan Poljak, Leon Benko i Tomislav Bušić.

Već u 9. minuti Slaven je poveo. Kokalović je izborio slobodni udarac na 25 metara od gostujućih vratiju, a iz slobodnog udarca tukao je Poljak. On je loptom pogodio jednog igrača Karlovca u „živom zidu”, što je prevarilo mladog Bebleka, debitanta na vratima gostiju.

Nakon dva neprecizna udarca Benka i jednog dobrog pokušaja Brezovca kojeg je Beblek obranio, sudac Zebec dosudio je jedanaesterac za Slaven. Brezovca je srušila gostujuća obrana, a s bijele točke sigurno je pogodio Benko.

U 36. i 49. minuti Rodić je dobro obranio udarce Novinića i Parackog, a u 54. minuti Farmaceuti su postavili i konačnih 3:0. Bila je to suga akcija koju je pokrenuo Bušić, sudjelovao je Poljak koji je namjestio loptu na udarac Benku, a nakon što je vratar Sunara odbio loptu, najspretniji je bio Bušić, postigavši svoj treći prvenstveni pogodak.

Samo minutu poslije trećeg pogotka, sudac Zebec trebao je po mišljenju većine nazočnih na koprivničkom stadionu isključiti gostujućeg vratara Sunaru zbog igranja rukom izvan svog kaznenog prostora, no pokazao mu je samo žuti karton.

Do kraja većih uzbuđenja nije bilo, Slaven je upisao bodove i „prenoćit” će na drugome mjestu prvenstvene ljestvice.

– Zasluženo smo pobijedili, više smo imali loptu u posjedu, stvorili smo više prigoda, a i postigli tri pogotka. U zadnjih dvadesetak minuta smanjili smo tempo kako netko od naših igrača ne bi bespotrebno zaradio treći žuti karton – rekao je Slavenov trener Roy Ferenčina.