trinaesto kolo prve lige

Slaven Belupo uvjerljivo poražen u Splitu

Ovim porazom Slaven je dopustio da mu Split dođe na svega četiri boda zaostatka i doveo se nakon odličnog prvenstvenog starta u vrlo neugodnu situaciju.

Slaven Belupo je u prvom susretu trinaestog kola Prve HNL igranom u Splitu na Parku mladeži izgubio od RNK Split rezultatom 3:0 i produžio niz bez pobjede u prvenstvu na jedanaest utakmica dok je domaćin zabilježio prvu prvenstvenu pobjedu nakon čak dvadeset i jedne utakmice.

U 39. minuti Split je u vodstvo lijepim udarcem doveo Domagoj Boljat, koji je u drugom poluvremenu asistirao Sandru Ugrini za drugi gol Splita u 55. minuti. U 69. minuti iz jednog protunapada Marko Pavlovski je postigao i treći gol za Splićane i zapečatio Slavenovu sudbinu.

Novim porazom Farmaceuti su ostali na jedanaest osvojenih bodova i sedmom mjestu prvenstvene ljestvice.

Slaven Belupo sada čeka utakmica u osmini finala Kupa u utorak u Novigradu, a prvenstvo će nastaviti subotnjom utakmicom protiv Istre u Koprivnici i nadamo se napokon pobijediti.

SPLIT – SLAVEN BELUPO  3:0

SPLIT – Park mladeži. Gledatelja 400. Sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb).

SPLIT : Duka – Maglica, Dupovac, Mikulić, Vasilj (od 90. Merajić) – Boljat, Chvedukas – Špehar (od 72. Roglić), Pavlovski (od 82. Bojić), Pešić – Ugrina. Trener: Vjekoslav Lokica.

SLAVEN BELUPO : Blažević – Purić, Musa, Aliti (od 58. Savić), Štiglec – Stevanović, Katić, Christensen – Bouadla (od 40. Burić), Heber, Ivanovski. Trener Željko Kopić.

STRIJELCI: 1:0 Boljat (39), 2:0 Ugrina (55) 3:0 Pavlovski (69)