6.8 C

Slaven bolji od Borca, nameću se Maretić i Abramović

Slaven Belupo u subotu je imao prvu provjeru na zimskim pripremama, a suparnik je bio Borac iz Imbriovca, jesenski prvak i branitelj prošlogodišnjeg naslova u Prvoj koprivničko-križevačkoj županijskoj ligi.

U prvom poluvremenu Borac se na umjetnoj travi koprivničkog stadiona postavio čvrsto, s desetoricom iza lopte, pa Farmaceutima nakon samo pet dana treninga tu zgusnutu formaciju nije bilo lako probiti.

Prvu priliku imao je Bušić u 15. minuti, izašao je sam pred vratara Sokača, ali je umjesto mreže loptom tražio Jakšinića i rezultat se nije promijenio.
U 21. minuti Sokača je udarcem iz daljine zagrijao Maras, a u 28. minuti Slaven je poveo. Kuprešak je kratko dodao do Jakšinića koji iz prve s 20-ak metara tuče lijevom nogom, a lopta pogađa gornji lijevi kut nemoćnog vratara Borca.

Još jednom je u 37. minuti tukao Maras, a Sokač je obranio, i to je bilo sve zanimljivo iz prvog poluvremena.

U nastavku je Slaven Belupo odigrao bolje, imao je izrazitu dominaciju i postigao šest pogodaka, a moglo ih je biti još.

120114-slaven-borac2U 53. minuti brzi Glavica prozujao je kroz suparničku obranu i nakon duplog pasa s Maretićem lako matirao pričuvbnog vratara Borca.

Od 62. minute, kad je Abramović na dodavanje Maretića pogodio donji desni kut, golovi su počeli stizati kao na tekućoj vrpci.

Mujanović je u 70. ubacio s desne strane, a Abramović je postigao i svoj drugi pogodak.

Samo minutu kasnije Mujanović je glavom dao povratnu loptu za Maretića, koji također poentira glavom za 5:0.

U 77. je Maretić dao loptu u for za Mujanovića, čiji prvi pokušaj Friščić brani, ali je nakon popravnog već 6:0.

Konačni rezultat postavio je Maretić nakon lijepe akcije i ubačaja Glavice s desne strane. Brezovec je loptu propustio, a Slavenov junior koji je prošlog ljeta stigao iz Splita iz blizine je pogodio za 7:0.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – BORAC 7:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion, teren s umjetnom travom. Gledatelja 150. Sudac: Šimčić (Koprivnica).

SLAVEN BELUPO: Rodić, Geng, Kokalović, Bubnjić, Maras, Milardović, Brlek, Jurakić, Jakšinić, Kuprešak, Bušić; II. poluvrijeme: Pelin, Purić, Šestak, Grgić, Pilipović, Brezovec, Poljak, Mujanović, Abramović, Glavica, Maretić. TRENER: Roy Ferenčina.

BORAC: Sokač, Majetić, Balent, Bebek, I. Milošević, Mujkić, Fažon, Vukonić, Oršić, Bastašić, R. Milošević (još su igrali: Friščić, Trkulja, Brkić, Đurkan, Ivandija, Vedriš, Šteingel, Fajdić, Šivak). TRENER: Zlatko Andrašić.

STRIJELCI: 1:0 Jakšinić (28), 2:0 Glavica (53), 3:0 Abramović (62), 4:0 Abramović (70), 5:0 Maretić (71), 6:0 Mujanović (77), 7:0 Maretić (81).

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...