10.2 C
Četvrtak, 18. travnja 2024.

Slaven bolji u ‘vaterpolu’ // Ejupi dvaput za pobjedu protiv Zadra, oprostio se Davor Vugrinec
S

U poljednjem prvenstvenom nastupu pred koprivničkom publikom, Slaven Belupo je u petak u nemogućim uvjetima na kišom natopljenom terenu svladao momčad Zadra s 2:0. Oba je pogotka postigao Muzafer Ejupi, a u ovoj utakmici od sjajne se karijere oprostio veliki Davor Vugrinec, najbolji strijelac Prve HNL svih vremena sa 146 pogodaka.

– Utakmica je odigrana u potpuno neregularnim uvjetima. Mi smo se bolje snašli, pokazali smo više želje i agresivnosti – rekao je Slavenov trener Ante Čačić.

Farmaceuti su bili bolji i zasluženo su pobijedili, ali doista se moramo upitati kome je trebalo odigravanje ovakve utakmice po terenu koji je bio primjereniji vaterpolu nego nogometu. Pogotovo se nije trebalo igrati jer je legenda poput Davora Vugrinca zaslužila ljepši oproštaj, ali za to u HNS-u izgleda ionako nitko ne mari. Njima je bilo važno da se utakmica odigra u petak, bez obzira na to što su oba kluba pristala da se onda odgodi za utorak.

U tom nogometu s obilježjima vaterpola Farmaceuti su slavili s dva gola Muzafera Ejupija. Prvog je postigao na dodavanje Genga u 30. minuti, a drugog nakon Mirićeve asistencije u 81. minuti.

Marko Mirić izborio je dva jedanaesterca i asistirao za drugi Ejupijev pogodak // Foto: Koprivnica.net

Slaven je do vodstva mogao već u 9. minuti, ali je Gluić obranio jedanaesterac Vugrincu koji je u 25. minuti napustio teren, a zamijenio ga je junak Ejupi. Penal je izborio Mirić kojeg je srušio Jović.
Odličan je bio i Zadrov vratar Gluić, koji je spasio svoju momčad od težeg potopa. Obranio je velike prilike Mišića i Mirića, a u drugom dijelu zaustavio je i jedanaesterac kojeg je izveo Ejupi, a izborio Mirić nakon prekršaja Fazlića.

Zadrani su u 65. minuti odbili nastavak igre, okupili su se kod aut-linije kako bi omogućili svom treneru Igoru Štimcu da sucu Matocu predloži da u 72. minuti prekine utakmicu. Tada bi bilo odigrano 80 % vremena i susret bi bio registriran rezultatom 1:0 za Slaven. Matoc je prema Štimčevim riječima na to i pristao, ali je onda ipak označio kraj tek u 90. minuti.

– Čestitke Belupu na zasluženoj pobjedi i zahvala Davoru Vugrincu za sve što je dao hrvatskom nogometu. No, moram pitati kome je ovo trebalo. Željeli smo da oproštaj Vugrinca bude na dostojanstveniji način, predložili da se igra u utorak, ali to nije uvaženo – izjavio je trener Zadra Igor Štimac.

U zadnjem kolu Slaven Belupo će u subotu gostovati u Osijeku.

Poklon je Vugi za oproštaj od karijere predala gradonačelnica Koprivnice i članica Uprave Vesna Želježnjak // Foto: Koprivnica.net

MAXTV PRVA LIGA, 35. KOLO

SLAVEN BELUPO – ZADAR 2:0 (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 300. Sudac: Matoc (Zaprešić).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Kardum – Geng, Fuštar, Grgić, Delić – Crepulja, Paracki, Jambor (od 77. Arap) – P. Mišić, Vugrinec (od 26. Ejupi), Mirić (od 85. Mihaljević). TRENER: Ante Čačić.

ZADAR (4-2-3-1): Gluić – Jović (od 60. D. Mišić), Ješe, Jerbić, Jurkić – Tokić, Fazlić – Terkeš (od 67. Solomon), Pušić, Pešić (od 74. Čirjak) – Krstanović. TRENER: Igor Štimac.

STRIJELAC: 1:0 Ejupi (30), 2:0 Ejupi (81).

ŽUTI KARTONI: Jerbić (36), Tokić (40), Jurkić (58), Mirić (63), Crepulja (64), Ješe (72), Paracki (74).

IGRAČ UTAKMICE: Muzafer Ejupi (Slaven Belupo).

Slaven Belupo i Pan na poluvremenu su gledatelje častili pivom // Foto: Koprivnica.net