2.6 C

Slaven došao po bod i na kraju zasluženo izgubio u Vinkovcima

090802-slaven-mZahvaljujući odličnom drugom poluvremenu, Cibalia je u nedjelju navečer u Vinkovcima potpuno zasluženo svladala Slaven Belupo i stigla do druge ovosezonske pobjede. Pogotke za 2:0 domaće momčadi postigli su Ninoslav Parmaković i Ivan Baraban.

Početak vinkovačkog dvoboja bio je po idealnom scenariju domaćeg stratega Stanka Mršića. Nošeni podrškom solidno ispunjenog stadiona uz Bosut, nebesko-plavi su od prve minute jurnuli prema golu Silvija Rodića, a kao nagrada za taj trud stigao je kazneni udarac u desetoj minuti, iako treba naglasiti da je koprivnička obrana prilično naivno reagirala na ne pretjerano ozbiljnu situaciju u vlastitom šesnaestercu.

Ipak, poklon farmaceuta Mario Lučić nije pretvorio u vodstvo Cibalije – povratnik u vinkovačku momčad promašio je cijeli okvir Rodićevih vrata i ostavio “nulu” na semaforu nakon uvodnih deset minuta igre.

Neiskorišteni kazneni udarac vidno je presjekao domaću momčad, tako da su napadi nebesko-plavih u nastavku prvog poluvremena bili podosta jalovi, bez obzira na silnu želju i zalaganje koje su igrači Stanka Mršića demonstrirali. S druge strane, gosti baš i nisu previše gledali prema golu Marijana Antolovića – iz “aviona” se vidjelo da je Milivoj Bračun u Vinkovce stigao po bod, kojega je pri odlasku na odmor i imao u “džepu”.

Drugo poluvrijeme ponovno gura Marija Lučića u glavnu ulogu. Ovog puta stoper Cibalije nije demonstrirao nepreciznost, nego silinu udarca, koja je pokosila pola uže obrane gostujućeg sastava. Nakon pružene pomoći, “unesrećeni” su nastavili igru, i svaka im čast na tome, jer s tribina je to stvarno izgledalo ružno. Iz daljine je u 53. minuti pokušao i Kresinger, čiji udarac odlazi za malo pokraj vratnice.

Zasluženo vodstvo Cibalije stiglo je u 61. minuti. Pavličić je vrlo dobro izveo korner, a Husić s druge vratnice spustio loptu prema golu, koju je na samoj crti Ninoslav Parmaković “zakucao” u mrežu. Kada se na vodstvo domaćina nadovezao i neoprezno zarađeni drugi žuti karton Alena Marasa, bilo je jasno da će gosti vrlo teško izbjeći poraz u Vinkovcima. Konačnih 2:0 u 89. je minuti postavio Baraban.

Tih 2:0 Cibalije zapravo je vrlo prihvatljiv rezultat za Belupo, budući da su gosti nakon isključenja Marasa nekoliko puta opasno “visjeli”. Izgledne prilike prije gola za 2:0 redom su promašivali Kresinger, Baraban i Husić, Pavličić je s 20-ak metara svojim prepoznatljivim udarcem uzdrmao gredu, no nisu u konačnosti domaći navijači pretjerano žalili zbog toga. Cibalia je, tako, došla do druge ovosezonske pobjede, dok je Slaven Belupo, i to ne prvi puta, ostao puno toga dužan u Vinkovcima.