7.4 C
Utorak, 23. travnja 2024.

Slaven Belupo i Cibalia odigrali neriješeno

101002-kokalovic-mSlaven Belupo i Cibalia podijelili su bodove, utakmica je završila 1:1 (0:0), a golove su zabili Bartolović i Bagarić.

Prvih 15-ak minuta utakmice 10. kola 1. HNL Slaven Belupo – Cibalia na igralištu Gradskog stadiona u Koprivnici protekao je u dominaciji domaćina, odnosno, lopta je više bila na polovici Cibalije, uz samo jedan udarac s ugla i – jednom prigodom.

Naime, u 10. minuti Bagarić je ubacio s lijeve strane, Tepurić se bacio na loptu na prvoj stativi, ali je glavom pucao pokraj gola.

U napadu Cibalije bio je usamljeni Kresinger s tri igrača iza sebe, dok je Petković ”isturio” Tepurića, a uz njega, malo iza, bili su napdači Vojnović i Delić.

No, i Cibalija je priprijetila, jer je pritisak domaćih oslabio. U 17. minuti Bartolović je izveo korner s desne strane, skočio je Jurić i pucao iznad gola, a malo zatim s 30 metara izravno u Radića pucao je Čuljak. U 18. minuti Kokalović je spriječio kontranapad Cibalije, a nakon dva ubacivanja rukom, Čuljak je pucao u šesanesterac, Bartolović postavio glavu i loptu proslijedio – do golmana Rodića. Cibalia je dobro pokrivala Slavenove igrače, bili su do igrača i lopte, pa je teško bilo razviti akciju.

Slaven Belupo opet je imao idealnu prigodu u 31. minuti, kada je nakon akcije po desnoj strani, koju je začeo Kokalović, Bagarić ubacio na drugu stativu, gdje je skočio Vojnović, ali je njegova lopta otišla pokraj lijeve golmanove stative u aut. U 32. minuti Kresinger je uspio jednu loptu izgurati s jedne noge na drugu, ali klizeći nije mogao drugo nego praktički dodati loptu Rodiću.

Slaven Belupo je igrao dobro u obrani, uključujući Poldrugača u vezi, a onda se karika raspadala kad je loptu dobio Gregurina, Jakšinić je lutao, a istureni igrači igrali su sporo, dugo se razmišljalo, pipkalo loptu i jasno da je rezultat svega bila slaba igra, nasljedno tome i utakmica. Na kraju poluvremena čuli su se i zvižduci, jedino su zadovoljni bili malobrojni navijači Cibalije. Poluvrijeme 0:0.

Cibalia u 49. minuti povela s 0:1

Trener Petković u drugom poluvremenu u igru je uveo Poljaka umjesto Jakšinića. Poljak očito nije bio spreman za cijelu utakmicu, pa je ušao na jedno poluvrijeme.

U 49. minuti Cibalia je povela 0:1. S desnog boka Cibalije upućena je dugačka lopta, na koju su išli Bartolović i Rodić, Rodića je lopta preskočila, Bartolović ju je poslao u gol, Ogromna Rodićeva greška: ili se ide na loptu, ili se ne izlazi. Ni sim’ bi tam’ donijelo je gol.

U 52. minuti Purić je pucao iz daljine, ali je Matković izbio loptu u korner. U 57. Cibalia je mogla voditi s 0:2. Vitaić je ubacio loptu s desne strane, nitko od Slavenovih igrača nije reagirao, a Grgić se bacio i glavom poslao loptu pokraj desne golmanove stative.

Potez za pljesak bio je udarac Delića u 70. minuti lijevom nogom u prvi ugao s lijeve strane, vanjskim efeom.ali je Matković izbacio u korner. U 73. probao je i Poljak glavom, ali je lopta otišla preko gola. Slaven Belupo pokušava kroz sredinu, a to nije bio prostor za prolaz. Cibalia se dobro branila.

U 85. minuti dosuđen je slobodni udarac na 22 metra od Mtakovićeva gola. Slobodni udarac izveo je Bagarić, precizno u gornji lijevi golmanov ugao i izjednačio na 1:1. Bagarić je tako preokrenuo utakmicu i iskočio iz prosjeka, pa je i dobio titulu igrača utakmice. Utakmica je završila 1:1, na kraju pravedno.

UTAKMICA 10. KOLA 1. HRVATSKE NOGOMETNE LIGE

SLAVEN BELUPO – CIBALIA 1:1 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja: 1200. Sudac: Igor Pristovnik (Zagreb), pomoćnici Željko Novosel (Vrbovec) i Željko Grgac (Bistra).

SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić, Kokalović, Maras, Bagarić – Gregurina, Poldrugač, Jakšinić (od 46. Poljak) – Vojnović, Delić (od 72. Poredski) – Tepurić. TRENER: Mile Petkovič.

CIBALIA: Matković – Radotić, Tomić, Lučić, Čuljak – Mazalović, Jurić – Bartolović (od 90. Duvnjak), Vitaić (od 86. Božić), Grgić (od 68. Prgomet) – Kresinger. TRENER: Stanko Mršić.

STRIJELCI: 0:1 Bartolović (49.), 1:1 Bagarić (85.)

ŽUTI KARTONI: Poldrugač (Slaven Belupo), Čuljak (Cibalia).

IGRAČ UTAKMICE: Davor Bagarić (Slaven Belupo).

Kako dobar look! Sviđa nam se sve na njoj, hlače i jakna su top, a jedan detalj obara

Iako je subota prošla u znaku sivih oblaka, sramežljivo sunce u prijepodnevnim satima pokazalo je svoju moć i "namamilo"...