6.3 C
HT PRVA LIGA

Slaven i Hajduk uz crveni karton gostiju podijelili bodove u Koprivnici

Bijeli su rano poveli pogotkom Kristiana Dimitrova, no crveni karton Darka Todorovića u drugom poluvremenu Farmaceute tjera u napad. Mrežu je za konačnu podjelu bodova zatresao Ivan Krstanović.

Nakon što su prije dva tjedna u triler-završnici na Poljudu remizirali rezultatom 2-2, Slaven Belupo i Hajduk danas su se u sklopu 30. kola HT Prve lige u Koprivnici ponovno “potukli” za bodove. Domaći su nogometaši susret dočekali ohrabreni pobjedom nad Goricom za vikend, dok su gosti iz Splita htjeli popraviti dojam nakon svog poraza protiv Osijeka kod kuće.

Glavni sudac utakmice bio je Damir Batinić, pomagali su mu Marjan Tomas i Tomislav Keglević, a četvrti sudac bio je Ante Čuljak. Uloga VAR suca pripala je Igoru Pajaču, a asistent u VAR sobi bio je Jerko Crnčić.

Farmaceuti nisu mogli računati na Brunu Bogojevića, koji je akumulirao tri žuta kartona, nedostajao je i Miroslav Iličić, dok u kadru Hajduka nije bilo kartoniranih Marija Vuškovića, Stefana Simića i Marca Fossatija. S druge strane, svoju je suspenziju, nakon sukoba sa Slavenašem Karlom Lulićem, odradio Nihad Mujakić i s ekipom doputovao u Podravinu.

Gostima prednost golom Dimitrova u inače izjednačenom prvom poluvremenu

Utakmica je počela u 19.05, a Hajduk u vodstvo dolazi već u 9. minuti susreta. Nakon kornera Tonija Teklića na desnoj strani, lopta se odbija do Dine Skorupa, koji centaršutom u šesnaestercu pronalazi glavu Kristiana Dimitrova. Drugi je to pogodak Bugarina u tekućoj sezoni.

Belupo prvi put ozbiljnije prijeti u 22. minuti preko Torlesa Knolla. Nijemca je sjajno uposlio Karlo Lulić, gurnuvši mu loptu na par metara od Lovre Kalinića, no splitski vratar dobro je postavljen i obranom otklanja opasnost.

Obje momčadi pokušavaju iskoristiti propuste i greške suprotne obrane, ali bez (promjene) rezultata. Slaven je ponovno u prilici u 41. minuti, kada Teklićev loše izveden slobodni udarac završava u nogama domaćih i dolazi do Knolla, koji, pak, puca visoko iznad splitskih vrata.

Najveću šansu u prvom dijelu Farmaceuti su imali na isteku 45 minuta. Nakon centaršuta s desne strane, Bruno Goda glavom vara Kalinića, ali ne i Darka Todorovića, koji pred linijom čisti loptu za izjednačenje.

Todorović dobio crveni, Slaven krenuo u napad i – zabio

Na početku drugog poluvremena, iz igre izlazi Stipe Bačelić-Grgić, a mjesto u veznom redu preuzima Frano Mlinar. U 54. minuti opasno prijeti Umut Nayir, no turski napadač puca pored desne vratnice, pa Ivan Filipović nije morao reagirati.

A onda, u 60. minuti susreta – crveni karton. Knoll je probio lijevu stranu i ostao bi sam pred Kalinićem da ga Darko Todorović nije zaustavio oštrim startom te pritom zaradio isključenje. Iz tog je prekida sjajno pokušao Nemanja Glavčić, no splitski čuvar mreže loptu skreće u korner.

Slaven do poravnanja rezultata dolazi u 65. minuti. Pogodak je, pogađate, postigao Ivan Krstanović. Glavčić je svojom borbenošću ukrao posjed na gostujućoj polovici, dodao Godi, Goda probio stranu, a lopta se u konačnici odbila do Slavenovog najiskusnijeg igrača i stari je lisac zabio 1-1.

Lulić je još na kraju sjajno zaprijetio iz slobodnog udarca, no Batinić svira prekršaj u napadu i rezultat se do posljednjeg zvižduka ne mijenja.

HT Prva liga, 30. kolo, petak 20. travnja, 19.05 sati, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš:

Slaven Belupo – Hajduk 1-1 (0-1)

Nogomet, nogomet

UTAKMICA VISOKOG RIZIKA Stižu Hajduk i Torcida, dio grada zatvoren do 21.30 sati

Kao što već svi znaju, sutra u subotu s početkom u 19.10 sati u Koprivnici na Gradskom stadionu Ivan...