Subota, 20. travnja 2024.
prva hnl

Slaven i Varaždin u susjedskom derbiju uzeli po bod, mreže ostale netaknute
S

Uoči susreta Stipić je najavio pobjedu, rekao je kako su analizirali protivnika koji je danas bio oslabljen za neigranje važnih veznjaka.

Uoči reprezentativne stanke nogometaši Slaven Belupa gostovali su u susjednom Varaždinu. Dvoboj dvije posljednje momčadi Prve HNL nije odlučivao puno toga jer je tek 15. kolo, ali činjenica da su oba kluba tako nisko na tablici nije zadovoljavala ni Koprivničance ni Varaždince.

Uoči susreta Stipić je najavio pobjedu, rekao je kako su analizirali protivnika koji je danas bio oslabljen za neigranje važnih veznjaka. Slavenu se vratio Bogojević, a nema Glavčića zbog kartona. Od devetog, Slavenovog, do sedmog, Istrinog, razlika je samo jedan bod (11-12), šestoplasirana Gorica ima već daleka 22 boda. Ali, posljednji Varaždin također je na samo bod zaostatka od Slavena. Barem je tako bilo uoči susreta.

U prvom poluvremenu gledatelji baš i nisu imali mnogo razloga skakati sa stolice. Igralo se prilično otvoreno s obje strane, no golova nije bilo, Slaven je imao nešto veću inicijativu na terenu. U 29. minuti Krstanović je zahtijevao da sudac pokaže na bijelu točku nakon jednog incidenta u Varaždinovom kaznenom prostoru, no na tome je i ostalo. Kao da je to probudilo domaćine, dvije minute nakon toga imali su najbolju priliku u dotadašnjem tijeku utakmice – Tkalčić je izbio sam pred Ježinu, no Slavenov vratar dobro je reagirao.
Sam kraj poluvremena donio je uzbuđenje i na drugoj strani, iz velike gužve pred domaćim golom Slavenaši su uputili dva udarca, no lopta se nije zakoprcala u mreži.

U nastavku je Varaždin nešto bolje krenuo, ali bez konkretnijeg rezultata. U 68. minuti Glavina je bio sam pred Ježinom, no nije pogodio okvir, a u 75. minuti bila je također dobra prilika iz gužve, no domaći nisu poentirali. Slaven je imao odličnu priliku u 85. minuti, no Bogojević je uspio s nekoliko metara pucati preko gola.

Tako je i završilo, druga utakmica zaredom za Slaven Belupo u kojoj je uzeo bod i kojoj nije bilo golova