Home Fotogalerije Slaven ispustio bodove protiv nikad lošijeg Dinama

Slaven ispustio bodove protiv nikad lošijeg Dinama

0
Slavenaši nisu pronašli put do Šemperova gola // Foto: Ivan Brkić

U pretposljednjem kolu MAXtv Prve lige, ujedno i posljednjoj ovosezonskoj utakmici u Koprivnici, Slaven Belupo dočekao je zagrebački Dinamo, momčad s kojom će se ponovno susresti za samo četiri dana u finalu Hrvatskog nogometnog kupa u Osijeku.

Nogometaši Slavena Belupa poraženi su u susretu 35. kola MAXtv Prve lige od prvoplasiranog zagrebačkog Dinama. Zagrepčani su slavili s 3:0 te tako upisali i četvrtu ovosezonsku pobjedu u četvrtom susretu protiv Koprivničanaca. Put do domaće mreže pronašli su Pjaca, Sigali i Hodžić.

U prošlome kolu Dinamo je potvrdio obranu naslova pa se ovoga puta trener Zoran Mamić odlučio za nešto drugačiji i pomlađeniji sastav. Od prve minute na teren je poslao petoricu igrača mlađih od 22 godine, a pribroji li se i klupa za pričuve, Dinamo je u Koprivnicu stigao sa pet osamnaestogodišnjaka te dvojicom godinu dana starijih.

S druge strane, trener domaćih, Željko Kopić, odlučio je odmoriti, i ostaviti na klupi, Ozobića i Jambora, a umjesto njih krenuli su Gregurina i Savić. Purić i Ejupi nisu se ni skidali, a umjesto kartoniranog Edsona u igri je bio Međimorec. Bio je to prvi nastup mladog stopera nakon loma ruke u utakmici 27. kola protiv Splita.

Od prve minute vidljiva je bila suzdržanost kod obje momčadi. Igrala se igra bez mnogo rizika i dojam je kako su i jedni i drugi ipak potpuno fokusirani na finale Kupa, iako je trener u najavi utakmice negirao takvo stajalište.

Nekoliko se puta u prvome dijelu pred vratima Dinama našao Križman, no svaki puta izostala je kvalitetna završnica.

Najizgledniju priliku za domaću momčad ipak je propustio Međimorec. Nakon udarca iz kuta, lopta je prošla kroz gužvu, no mladi stoper nije se najbolje snašao ispred gostujućeg vratara Šempera.

Dinamo nije imao mnogo izleta pred Rozmanova vrata, no znao ih je iskoristi. Prvi su zaprijetili Benković i Hodžić, a do pogotka su gosti stigli u 35. minuti preko Pjace. Nakon izrađene akcije i neuspjelog izbijanja lopte domaćih braniča, lopta se odbila do Dinamova napadača, koji je bez oklijevanja šalje iza Rozmana.

Drugi pogodak domaćini su primili samo minutu prije isteka 45. Slobodni udarac s tridesetak metara izveo je Machado, a na ubačenu loptu najbolje se snašao stoper Sigali i glavom pogodio kut Rozmanova gola.

U nastavak susreta s više želje ušli su Slavenaši, a udarce su okušali Christensen i Paracki. Prvi je puta spreman bio Šemper, dok je drugi pokušaj otišao iznad gola.

Dinamovi igrači potpuno su prepustili igru domaćinima koji nisu uspjevali iskoristiti ponuđeno, a u nekoliko navrata, uključujući pad Barića u kaznenom prostoru, dojam je bio da je i sudac Zebec zakazao.

Desetak minuta prije kraja utakmice Dinamo je ostao s igračem manje. Igru je napustio ozlijeđeni Pavičić, a trener Zagrepčana Mamić prethodno je obavio sve tri izmjene.

Do kraja utakmice gosti su djelovali potpuno nezainteresirano, a Šemperu su ozbiljnijim udarcima izvana zaprijetili Ozobić i Jambor. Rezultat se nije mijenjao.

Navijači su već počeli napuštati tribinu, a u sudačkoj nadoknadi gosti su na spavanju uhvatili domaću obranu. Sam je pret Rozmana izbio Hodžić i lijepim lobom postavio konačnih 0:3.

Nakon neuobičajenog, ali efikasnog Dinama i neuvjerlivog Slavena Belupa, navijači očekuju bolju predstavu u utorak, 10. svibnja, kada se iste momčadi sastaju u finalu Kupa u Osijeku.

S 39 bodova Koprivničanci su ostali na sedmom mjestu ljestvice, a u posljednjem kolu gostuju u Splitu protiv istoimenog domaćina.

MAXTV PRVA LIGA, 35. KOLO:

SLAVEN BELUPO – DINAMO 0:3 (0:2)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 1510. Glavni sudac: Mario Zebec (Cestica). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Četvrti sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Delegat: Stipe Doljanin (Hrvace). Kontrolor: Dušan Kukić (Sisak).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Barić, Međimorec, Musa, Štiglec – Paracki, Gregurina (od 64. Pokrivač), Christensen (od 59. Jambor) – Savić, Križman, Delić (od 55. Ozobić). TRENER: Željko Kopić.

DINAMO (4-2-3-1): Šemper – Matel (od 57. Soldo), Sigali, Benković, Musa – Machado, Knežević (od 46. Gojak)- Soudani (od 66. Božić), Pavičić, Pjaca – Hodžić. TRENER: Zoran Mamić.

STRIJELCI: 0:1 Pjaca (35′), 2:0 Sigali (44′), 0:3 Hodžić (90′)

ŽUTI KARTONI: Križman (52′)