4.3 C

Katalinić dobio otkaz nakon sedmog poraza u 10 utakmica

Nogometaši Splita uspjeli su napraviti veliki preokret i uzeti puni plijen u Koprivnici. Iako su domaći na poluvremenu vodili i u većem dijelu utakmice igrali bolje, na kraju je Split iskoristio svoje dvije prilike i u nastavku osvojio sva tri boda te upisao prvu gostujuću pobjedu nakon 1. prosinca prošle godine.

Uprava Slavena Belupa hitno je reagirala te je odmah nakon utakmice zahvalila treneru Ivanu Kataliniću, koji je u 10 utakmica osvojio svega pet bodova, a poraz protiv Splita bio mu je već sedmi ove sezone. O novom treneru odlučivat će se vjerojatno u nedjelju ili ponedjeljak.

Prvu veliku priliku domaćin je imao u 18. minuti, kad je s lijeve strane ubacio Filipović, a Novinić je glavom pogodio vratnicu od koje se lopta odbila u teren. Split je odmah uzvratio, u 19. minuti Radotić je uputio snažan udarac iz blizine s desne strane, ali je Rodić odlično reagirao i spasio svoju mrežu.

Slaven Belupo bio je aktivnija momčad, više je napadao i tražio pogodak, ali se Split dobro branio sve do 41. minute, kad je domaćin sretno i spretno stigao do vodećeg pogotka. Petar Filipović izveo je slobodni udarac s udaljenosti od 40-ak metara, bila je to oštra lopta s efeom koju nitko nije uspio preusmjeriti, već je odsjela u suprotnom gornjem kutu za vodstvo Slavena od 1:0.

Farmaceuti su odlučno ušli u nastavak susreta, sa željom da povećaju vodstvo. Stvorili su nekoliko odličnih prilika, ali mrežu nisu uspjeli zatresti. U 57. minuti Delić je izvrsno ubacio, a Glavica s pet metara nije uspio uputiti udarac. Još bolju priliku imao je Glavica u 59. minuti, ali je s desne strane pogodio vratnicu. U 63. minuti opasno je zaprijetio Brlek, Zagorac je odlično reagirao.

U 72. minuti stiglo je izjednačenje za kojeg su najzaslužnija dvojica pričuvnih igrača Splita. Glavina je ubacio iz kornera, a Vrgoč, koji je minutu ranije ušao u igru, glavom je pogodio za 1:1.

U 79. minuti Rodić je obranio pokušaj Rocea koji je tukao iz neposredne blizine, a konačnih 1:2 postavio je Bilić nakon što ga je dubinskom loptom poslužio kapetan Križanac. Nakon utakmice trener domaćina Ivan Katalinić izrazio je nezadovoljstvo suđenjem, dok je Stanko Mršić bio sretan zbog prve gostujuće pobjede ove sezone.