7.9 C
prva hnl

Slaven u ljepotici kola poražen kod Rijeke na Rujevici

Pobjedu domaćinu donio je Vešović sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora u 87. minuti.

U posljednjem susretu 25. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici pobijedila Slaven Belupo u odličnoj utakmici s mnogo preokreta i pet golova te gredom Slavena u sudačkoj nadoknadi.

Farmaceuti su vodili 1:0, potom izjednačili na 2:2 da bi Rijeka tri minute prije kraja susreta prekrasnim pogotkom stigla do pobjede 3:2 s tim da je Josip Tadić u 90. minuti pogodio vratnicu.

Slaven je poveo u 14. minuti golom Tadića nakon asistencije Christensena no Rijeka se uspjela vratiti u 34. minuti kada je udarcem glavom izjednačio Franko Andrijašević.

U 51. minuti Aleksandar Jovičić nespretno je reagirao i zatresao vlastitu mrežu za slavlje Riječana, ali Slaven se u 72. minuti vraća nakon ubačaja iz kornera, a strijelac je bio Heber.

Slaven je u pet proljetnih kola osvojio samo jedan bod i odlično će mu doći ova reprezentativna stanka koja sada slijedi, a nova prvenstvna utakmica je na rasporedu za dva tjedna.

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 3:2

RIJEKA – Stadion Rujevica. Gledatelja: 5360.

Sudac: Jović. Pomoćnici: Modrić i Krmar (svi Zagreb). Delegat: Valić (Slavonski Brod).

RIJEKA : Prskalo, Ristovski, Kulušić, Elez (od 54. Šofranac), Zuta, Bradarić, Mišić, Vešović, Andrijašević, Bezjak (od 82. Matei), Gavranović (od 56. Gorgon). Trener: Kek

SLAVEN BELUPO : Blažević, Purić, Jovičić, Katić, Aliti, Stevanović, Burić, Bouadla (od 54. Ivanovski), Christensen (od 70. Barić ), Heber (od 82. Melnjak), Tadić. Trener: Kopić