Koprivnički nogometaši i četvrti su puta ove sezone u prvenstvu remizirali s Rijekom, no izuzetno kvalitetnom igrom zaslužili su i više od jednoga boda. Usprkos susretu bez pogodaka, Slavenovi igrači više su puta bili nagrađivani dugo neviđenim pljeskom.

Nogometaši Slavena Belupa u 29. kolu MAXtv Prve lige ugostili su drugoplasiranu momčad Rijeke. Bila je to druga od tri međusobne utakmice koje će ove dvije ekipe odigrati u razmaku od dvadesetak dana, a četvrta i posljednja ovosezonska prvenstvena. Slaven Belupo Rijeku će ugostiti već u utorak, 5. travnja, u uzvratnoj utakmici polufinala Hrvatskoga kupa.

Sva tri prvenstvena ogleda ove sezone završila su bez pobjednika, a prvi polufinalni kup ogled rezultatom 2:1 pripao je na Rujevici Riječanima.

U najavi subotnje prvenstvene utakmice trener domaćina Željko Kopić rekao je kako je momčad trenutno usredotočena samo na nju, no da je svjestan značaja polufinala Hrvatskoga kupa koje je na rasporedu u utorak.

Praćeni bučnom podrškom brojnih pristiglih navijača, Riječani su rastrčanije i s većim posjedom lopte otvorili susret, no domaćin je taj koji je prvi ozbiljno zaprijetio. Prvo je snažan udarac Ozobića Vargić spremno zaustavio, a zatim je malo pored vratnice tukao drugi strijelac prvoligaškoga društva Muzafer Ejupi.

Pritisak gostiju bio je kratkoga vijeka jer terenom su od 15. minute zagospodarili Koprivničanci. Pravovremeni Musa i Edson, sveprisutni Jambor i uvijek opasni Ejupi i Ozobić predvodili su kvalitetnu i kombinatornu igru domaćina. Prilike su se redale jedna za drugom, a nakon dugo vremena tribinom se u nekoliko navrata zaorio i pljesak domaćih navijača.

Nedostajao je samo pogodak, što je zasluga zaposlenog gostujućeg vratara Vargića.

Početak drugog poluvremena obilježila je čvrsta igra u središnjici terena, uz nekoliko riječkih izleta u Slavenov kazneni prostor. Preko gola pucali su Matei i Ristovski, dok je Gavranovićev udarac zaustavio Rozman.

U 65. minuti utakmice novi pljesak domaćih navijača izmamila je i prva koprivnička zamjena igrača. Po prvi puta otkako je stigao u redove koprivničkog prvoligaša, na teren Gradskog stadiona, zamijenivši Parackog, istrčao je veznjak Nikola Pokrivač.

Kako se utakmica bližila kraju Slaven Belupo ponovno je preuzimao konce igre. Svježi Križman i Savić unijeli su živosti u napad Koprivničanaca, a u dva navrata udarac je okušao i Pokrivač.

Riječka momčad djelovala je izgubljeno, a svaki novi prilazak domaćim vratima bez problema otklanjali su sigurni Edson i Musa.

Posljednji sučev zvižduk ispraćen je gromoglasnim pljeskom domaćih navijača, a minutu prije završetka čulo se i glasno uzvikivanje ”Slaven, Slaven”.

Desetim ovosezonskim remijem, četvrtim protiv Rijeke, Slavena Belupo s ukupnim je 31 bodom ostao na sedmom mjestu ljestvice, a sljedećeg vikenda nove bodove tražit će u Zagrebu protiv Lokomotive.

No prije toga, Koprivničance u utorak, 5. travnja, očekuje najvažniji dvoboj ove sezone. Uzvratna utakmica polufinala Hrvatskoga kupa, također protiv Rijeke. Prva utakmica u Rijeci rezultatom 2:1 pripala je domaćinima.