9.9 C
Četvrtak, 25. travnja 2024.

Slaven napokon pobijedio: Vojnović sredio Varaždince
S

Aljoša Vojnović bio je koprivnički junak u susjedskom derbiju s Varteksom. Postigao je pogodak odluke u 50. minuti, Slaven Belupo je zabilježio pobjedu nakon tri uzastopna poraza i tako razveselio svoje navijače.

Varaždinci su pokazali premalo da bi u Koprivnici izvukli više od minimalnog poraza.

Igralo se po teškom terenu, natopljenom vodom. Nakon početne inicijative domaćih, oko desete minute Varaždin je uspostavio terensku ravnotežu, s igrom na sredini terena, bez opasnosti za gol.

Potom Je Slaven Belupo krenuo žustrije, Delić je u 14. minuti pucao, ali je krklec obranio. U 19. minuti Poljak je mogao zabiti, nakon što ga je uposlio Bagarić povratnim loptom, ali je Krklec obranio gotov siguran gol.

No, Varaždin je koristio kontranapade i u 28. minuti Rodić je imao priliku za kvalitetnu obranu udarca Brezovca. I u 35. minuti Brezovec je bio u glavnoj ulozi, ali je Milardović spasio uklizavanjem. Poluvrijeme je završilo 0:0.

Drugo poluvrijeme počelo je golom Slavena Belupa. U 50. minuti nakon tri udarca iz kuta Vojnović je topovski pucao i pogodio za 1:0. Korner je izveo Bagarić, lopta je došla do Kokalovića, koji je s desne strane uposlio Vojnovića.

Vodstvo, s obzirom na nastojanja Slavena Belupa, sasvim zasluženo. Nakon toga gledatelji su vidjeli odličan nogomet, domaći su napadali, a Varaždinci se branili, ali je bilo i pokušaja protuudara.

Slaven Belupo do kraja susreta obranio je stečenu prednost i susjede prestigao na tablici, ostvario želju za priključkom vodećima, što u konačnici može osigurati Europu.

PRVA HNL, 7. KOLO

SLAVEN BELUPO – VARAŽDIN 1:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 1.000. Sudac: Ljubičić (Osijek).

SLAVEN BELUPO (4-3-2-1): Rodić – Purić, Kokalović, Maras, Bagarić – Gregurina, Milardović, Poljak – Vojnović (od 76. Rogulj), Delić (od 90. Poredski) – Tepurić (od 68. Mujanović). TRENER: Mile Petković.

VARAŽDIN (4-2-3-1): Krklec – Šimek, D. Škvorc, Sušac, Kvesić – Brezovec, Punčec – Glavica (od 30. A. Vuk), Vugrinec (od 82. F.Škvorc), Golubar (od 70. Šafarić) – Sačer. TRENER: Samir Toplak.

STRIJELAC: 1:0 Vojnović (50).

ŽUTI KARTONI: A. Vuk (42), Golubar (44), Bagarić (45), Vojnović (53), Kokalović (59), Poredski (90).

Nezgoda

UPRAVO Policija u centru Koprivnice, provodi se očevid kraj pošte

Lakša prometna nesreća dogodila se maloprije u centru Koprivnice. Policija je na mjestu događaja i provodi očevid, a kako neslužbeno...