Home Fotogalerije FOTO Slaven u negledljivoj utakmici remizirao s Hajdukom

FOTO Slaven u negledljivoj utakmici remizirao s Hajdukom

0
Slaven Belupo - Hajduk // Foto: Ivan Brkić

Slaven Belupo ugostio je splitski Hajduk i ostao bez priželjkivane pobjede. Neraspoloženi igrači na obje strane ostali su dužni brojnom gledateljstvu.

Nogometaši Slavena Belupa u 31. su kolu MAXtv Prve lige remizirali protiv gostujućeg Hajduka. Subotnji susret u Koprivnici završio je bez pogodaka, a igra obje momčadi nije mogla previše razveseliti ni domaće ni gostujuće navijače.

U potpuno drugačijim ozračjima ove dvije momčadi dočekale su današnji susret, koji je zbog situacija na ljestvici predstavljao ništa više od borbe za prestiž. Slaven Belupo, nošen plasmanom u finale Kupa, u pozitivnoj atmosferi grabi ka završetku sezonu, dok Hajduk tresu brojne upravne promjene, među kojima i ovotjedni dolazak nove predsjednice, Marijane Bošnjak.

Šest utakmica prije kraja prvenstva Splićani su zacementirali treću poziciju, a ligaški opstanak Koprivničanaca više ne bi smio biti upitan.

U posljednjih pet sezona, računajući aktualnu, Farmaceuti su protiv splitskih Bilih slavili samo jednom. Bilo je to 25. travnja 2014. rezultatom 3:0 u Koprivnici. U preostalih 15 dvoboja u istome razdoblju 11 puta bolji je bio Hajduk, a četiri puta momčadi su podijelile bodove.

Ove sezone Hajduk je u međusobnim susretima dva puta slavio, a jednom, u Splitu, vidjeli smo neriješeni ishod. U prvoligaškoj povijesti Koprivnički je Gradski stadion šest puta svjedočio pobjedi domaćih igrača, deset utakmica završilo je bez pobjednika, dok su osam puta uspješniji bili Splićani.

Trener koprivničke momčadi Željko Kopić od prve je minute izveo standardni sastav, a nije mogao računati na ozlijeđene Blaževića, Međimorca i Križmana, te kartoniranog Pokrivača. S druge strane, gostujući strateg Damir Burić u Koprivnicu je doputovao sa šarolikom postavom, a u Splitu je ostao i najbolji Hajdukov pojedinac, Tino Sven Sušić.

Neugodni vjetar od prve je minute susreta stvarao probleme igračima, a u svoju korist odmah su ga pokušali iskoristiti domaćini. Nekoliko izglednih situacija u splitskoj polovici ipak je završilo bez značajnije završnice.

Udarcima su prvi zaprijetili gosti. U šestoj minuti pored gola tukao je Jefferson, a samo četiri minute kasnije udarac je okušao i Juranović, no lopta je otišla ravno u Rozmana.

Do prve intervencije gostujućeg vratara Kalinića čekalo se do 18. minute kada je, preslabo, pokušao Ozobić.

Uslijedilo je razdoblje primirja i borbe uglavnom na sredini terena, a prvo veliko uzbuđenje na utakmici stiglo je u obliku Hajdukova Mujana. Ubačaj nakon slobodnog udarca u 36. minuti stvorio je pomutnju u kaznenom prostoru Koprivničanaca, a nakon nekoliko odbijanja, lopta dolazi do Mujana, no sjajnim refleksom vratar Rozman šalje je u korner.

Završnica prvoga dijela pripala je Slavenu Belupu, a najbolju prigodu na susretu zapucao je Paracki. Nakon dodavanja Delića ostao je sam i neometan na rubu kaznenog prostora, no lopta je otišla visoko iznad gola.

Ritam igre još se smanjio početkom nastavka, a kako je utakmica odmicala kraju, s jedne i druge strane broj pogrešaka nadjačavao je broj dobrih poteza. Vrijedi istaknuti tek udarac Savića, koji je zamijenio Delića, pored gola u 64. minuti, dok je publiku zabavila i poneka baklja glasne Torcide.

Situacija na ljestvici MAXtv Prve lige ovim rezultatom nije se promijenila. Slave Belupo i dalje je sedmi, sada s 32 boda, dok su Splićani s 55 ostali treći. Dojam je da je neriješeni ishod zadovoljio obje strane.

MAXTV PRVA LIGA, 31. KOLO:

SLAVEN BELUPO – HAJDUK 0:0 (0:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja 2040. Glavni sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Pomoćnici: Ivica Modrić (Zagreb) i Igor Krmar (Zagreb). Četvrti sudac: Andrej Burilo (Osijek). Kontrolor: Vlado Svilokos (Sisak).

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Musa, Edson, Štiglec – Christensen (od 57. Gregurina), Jambor, Paracki – Ozobić, Ejupi (od 84. Arap), Delić (od 57. Savić). TRENER: Željko Kopić.

HAJDUK (4-1-4-1): Kalinić – Bašić, Biliy, Velazquez, Milić – Jefferson – Mujan (od 46. Radchenko), Juranović, Kalik (od 59. Vojković), Tudor – Mastelić. TRENER: Damir Burić.