Četvrtak, 28. ožujka 2024.
Niz produljen na pet utakmica bez pobjede

Slaven nemoćan i nadigran u Rijeci
S

Slavenovi nogometaši u današnjem su riječkom susretu izgledali potpuno izgubljeno, a tijekom cijele utakmice nisu uputili udarac prema protivničkim vratima.

Rijeka je slavila protiv Slavena Belupa i nanijela Koprivničancima drugi uzastopni poraz, a niz bez pobjede produljila na pet susreta. Za konačnih 2:0 pogodili su Matei iz slobodnog udarca i Bezjak iz jedanaesterca. Od 43. minute gosti su igrali s igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton, zaradio stoper Jovičić.

Koprivnički Farmaceuti utakmicu sedmoga kola MAXtv Prve lige odradili su u Rijeci. Iako je su Slavenaši već četiri susreta bez pobjede, trener Željko Kopić jasno je naglasio da nema razloga za zabrinutost te da najbolje od njegove momčadi tek dolazi.

Slavenova igra u Rijeci bila je sve samo ne ‘najbolje’, no treba uzeti u obzir dolazak nekolicine novih igrača u redove koprivničkog sastava koji su stigli gotovo potpuno nespremni. Kopić je u najavi utakmice istaknuo kako nadolazeća reprezentativna stanka ne može stići u boljem trenutku, a njegova momčad iskoristi će je za uigravanje, dok će novopridošli igrači imati nešto više vremena da uhvate potrebnu formu.

Riječani su od prve minute sigurno kontrolirali igru, dok se Slaven odlučio za branjenje na svojoj polovici. Nadmoć Rijeke potvrđuje i statistika. U prvome dijelu posjed lopte bio je gotovo sedamdeset posto na strani domaćina, a gosti nisu uputili nijedan udarac prema vratima Prskala.

Mnoštvo prethodnih prilika Riječani su okrunili u 29. minuti preko Mateija. Jovičić je minutu prije napravio prekršaj za žuti karton na rubu kaznenog prostora, a rumunjski veznjak sjajno je pogodio iz slobodnog udarca.

Do tada je pogodak ‘visio u zraku’. Dva puta u prilici se našao Gavranović, jednom pogodio gredu, a snažno je iz daljine tukao, i zamalo promašio, kapetan domaćina Mate Maleš.

Nakon vodstva domaćini su sigurno privodili prvo poluvrijeme kraju, a sreća ih je pomazila u 43. minuti i drugim žutim, odnosno crvenim, kartonom Aleksandra Jovičića. Slavenov stoper potpuno nepotrebno i neoprezno s leđa je klizećim startom srušio Andrijaševića i opravdano zaradio drugu opomenu.

Kopić se nije odmah odlučio za zamjenu, a društvo Musi na stoperskoj poziciji do kraja susreta pravio je Katić, koji je od prve minute, kao i u prošlome kolu, krenuo kao zadnji vezni.

S igračom manje i, naravno, i dalje orijentiran samo na obranu, Slaven je bio zreo za još koji pogodak, što se i ostvarilo u 58. minuti. Glavni sudac Burilo dosudio je naizgled sporni kazneni udarac, a precizan je bio prvi topnik lige Bezjak. Musa je srušio Mateija i djelovalo je kako je Rumunj previše tražio, no za Burila nije bilo dvojbe.

Rijeka je sigurnom kontrolom lopte dvoboj bez problema privela kraju, a Slavenaši su i drugo poluvrijeme završili bez upućenog udarca prema Prskalovim vratima.

Pred hrvatskim je prvoligašima dvotjedna reprezentativna stanka, koja je i više nego potrebna koprivničkoj momčadi, a nakon koje slijede susreti protiv Lokomotive i Hajduka.

Nakon sedam odigranih utakmica Slaven s devet bodova i dalje drži petu poziciju, no više ne tako sigurno jer se zaprešićki Inter približio na samo tri zaostatka. Rijeka je prvoplasirana, a s nova tri, sada imaju ukupnih 19 bodova.

MAXTV PRVA LIGA, 7. KOLO:

RIJEKA – SLAVEN BELUPO 2:0 (1:0)

RIJEKA – Stadion Rujevica. Glavni sudac: Andrej Burilo (Osijek). Pomoćnici: Miro Grgić (Osijek) i Marjan Tomas (Osijek). Četvrti sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac). Delegat: Zdenko Blažičević (Gradina). Kontrolor: Branko Bajić (Split).

RIJEKA (4-2-3-1): Prskalo – Ristovski, Mitrović, Elez, Vešović (od 11. Žuta) – Maleš, Bradarić – Matei, Gavranović (od 75. Gorgon), Andrijašević (od 64. Mišić) – Bezjak. TRENER: Matjaž Kek.

SLAVEN BELUPO (4-3-3): Marković – Purić, Musa, Jovičić, Štiglec – Christensen, Katić, Gregurina (od 57. Helder) – Barić (od 78. Heber), Ivanovski, Zakarić (od 46. Burić). TRENER: Željko Kopić.

STRIJELCI: 1:0 Matei 29′, 2:0 Bezjak 58′ (11m)

ŽUTI KARTONI: Musa 14′, Jovičić 28′, Ivanovski 69′

CRVENI KARTONI: Jovičić 43′

IGRAČ UTAKMICE: Florentin Matei (Rijeka)

Poruka uoči Uskrsa

Velečasni Marijan Kovačić: Žalosno je što su pisanice, čokoladni zečići, slatkiši i šunka prve asocijacije na Uskrs, postali smo zaokupljeni materijalizmom

Uskrs je najvažniji kršćanski blagdan kad vjernici slave Kristovo uskrsnuće. Oni vjeruju da je Isus trpio, umro na križu...