Slaven odigrao neriješeno s ukrajinskom Vorsklom

0
MateasDelić//Foto:MirkoLukavski GlasPodravine

Nakon što je u prvoj pripremnoj utakmici s ukrajinskom Zorjom odigrao 1:1, Slaven Belupo u subotu je na povratku iz Zreča odmjerio snage s još jednim ukrajinskim prvoligašem.

I ovaj put susret je završio bez pobjednika, rezultatom 3:3, iako su nakon prvog poluvremena Farmaceuti vodili s 3:1.

Slaven je poveo pogotkom Dejana Glavice koji je s 18 metara s desne strane smjestio loptu u donji desni kut vratara Nepohodova, a asistirao mu je Marin Matoš.

I kod drugoga gola sudjelovao je Matoš, kratko je iz slobodnog udarca proigrao svog bivšeg suigrača iz Cibalije Petra Filipovića, a ovaj je snažnim udarcem iz daljine pogodio za 2:0.

Nakon jedne pogreške koprivničke obrane Ukrajinci su smanjili rezultat, a treći pogodak postigao je Mateas Delić. Sve je napravio sam, oduzeo je loptu suparničkom braniču, izašao sam pred vratara i rutinski ga svladao.

Drugi i treći gol za Vorsklu postigao je Budnik u završnoj dionici susreta. Izjednačenje je stiglo iz kaznenog udarca kojeg je zbog nenamjernog igranja rukom u šesnaestercu skrivio igrač na probi Ivan Fuštar.

PRIJATELJSKA UTAKMICA

SLAVEN BELUPO – VORSKLA 3:3 (3:1)

ROGATEC – Igralište NK Mons Claudius. Gledatelja oko 150. Sudac: Jure Kovač (Slovenija).

SLAVEN BELUPO: Rodić, Geng, Kokalović (od 70. Fuštar), Bagarić (od 70. Pranjić), Filipović, Gregurina, Matoš (od 70. Melnjak), Glavica (od 80. Sminderovac), Rak (od 75. Arap), Delić (od 70. Posinković), Roskam (od 60. Haračić). TRENER: Ivan Katalinić.

VORSKLA: Nepohodov, Perduta, Dallku, Kurilov, Sapaj, Markovski, Dedečko, Gromov, Januzi, Silijuk, Miščenko; II. poluvrijeme: Saponara, Siljuk, Matvejev, Česnakov, Tkačuk, Lagos, Rebenok, Krivošejenko, Batulha, Budnik, Baranik. TRENER: Vasilj Sačko.

STRIJELCI: 1:0 Glavica (26), 2:0 Filipović (29), 2:1 Miščenko (36), 3:1 Delić (39), 3:2 Budnik (69), 3:3 Budnik (83-11 m).