19 C
Petak, 29. ožujka 2024.

VIDEO Slaven opet bez bodova u Puli
V

Nogometaši Istre 1961 u 15. kolu MAXtv Prve lige stigli su do prve prvenstvene pobjede nakon gotovo tri mjeseca. Krajem kolovoza na Drosini je pala Lokomotiva, dok se za novo slavlje trebalo čekati gostovanje Slaven Belupa.

Svi golovi su pali u prvih 45 minuta, a gosti su propustili stići do izjednačenja u posljednjih desetak minuta utakmice, kada su imali i igrača više na terenu.

Nogometaši Istre 1961 ušli su u dvoboj sa Slavenom nakon četiri uzastopna poraza, na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice i sa samo 11 osvojenih bodova. Posljednju pobjedu u MAXtv Prvoj ligi upisali su još krajem kolovoza, svladavši Lokomotivu, a u 15. kolu u goste su im stigli odlični Koprivničanci.

U posljednjih pet utakmica bili su bez poraza, upisavši četiri pobjede i jedan neodlučen rezultat, osvojivši 13 od mogućih 15 bodova, zasluženo držeći četvrtu poziciju na tablici.

Međutim, posljednji put kada su nogometaši Slavena gostovali na Drosini doživjeli su minimalni poraz, a upravo takvom raspletu nadao se i današnji rođendanski slavljenik Igor Pamić, koji je optimistično očekivao pozitivan rezultat, bez obzira na snagu protivnika.

Dvoboj je bolje otvorio domaćin, ali do prve prilike ipak su stigli gosti iz Koprivnice. Pucao je glavom Glavica, ali je Mance ukrotio njegov pokušaj. Već u idućem napadu Puljani stižu do prednosti. Nakon dugog ispucavanja vratara,Roce je prihvatio loptu, sam se izborio za priliku u kaznenom prostoru te iskosa s lijeve strane poslao loptu u bliži gornji kut vratara Rodića.

Rano primljeni pogodak malo je ošamutio goste, u 13. minuti, nakon prvog kornera zaboravljen je u 16-ercu gostiju ostao Primorac, ali njegov dobar i snažan pokušaj glavom nije bio dovoljno precizan pa lopta odlazi pored gola.

Gosti su do daha stigli nakon 15-ak minuta igre, imali su prilike i Brezovec iz daljine i Gregurina glavom, no bez učinka. U 25. minuti Roce je propustio zabiti svoj drugi pogodak, a već u idućem napadu stigla je kazna Slaven Belupa.Glavica je primirio loptu na rubu kaznenog prostora te snažnim i preciznim udarcem ostavio Mancea bez šanse, za izjednačenje rezultata na 1:1.

Deset narednih minuta bilo je bez pravih prilika, a u narednoj opasnoj situaciji u kaznenom prostoru gostiju Puljani ponovno stižu do prednosti. Grbić je umjesto da uputi udarac, pokušao asistirati u sredinu 16-erca, ali srećom po njega i njegovu ekipu, u nastavku te akcije srušen je Primorac, dosuđen je penal za Istru 1961, a sigurni realizator bio je upravo Grbić.

Do kraja poluvremena živnuli su gosti, ali pritisak nije urodio novim izjednačenjem. Benko je bio opasan, Mance uspješniji pa se na odmor odlazi s 2:1 prednošću pulskih nogometaša.

U nastavku bez pravih prilika do 55. minute utakmice, kada su ponovno u glavnim ulogama Benko i Mance, a vratar domaćina i iz ovog dvoboja je izašao kao pobjednik, odbivši loptu u još jedan korner. Naredne minute protekle su u rastrganoj igri, treneri su pokušali izmjenama zadržati tempo i ritam utakmice, a domaćin je polako sve više gledao kako sačuvati svoja vrata, umjesto pokušati ugroziti protivnička.

U 78. minuti utakmice drugi, isključujući, žuti karton zaradio je stoper Istre 1961Stranatić, koji se teško pomorio s tom odlukom, a domaćinu je ostalo još neizvjesnih desetak minuta do kraja dvoboja kako bi s igračem manje sačuvali vrijednu prednost. U samoj završnici sudac Trampus je na tribine poslao i gostujućeg stratega Ferenčinu, zbog učestalih kometiranja njegovih odluka.

Pritisak koji su nogometaši Slavena stvorili u posljednjim minutama ipak nije urodio plodom pa su domaći igrači napokon, prvi puta nakon kraja kolovoza i prvenstvene pobjede nad Lokomotivom, mogli uzdignutih ruku napustiti travnjak. Na najbolji mogući način čestitali su rođendan njihovu treneru Paminju pa će poslije ovog slavlja lakše ući u samu završnicu jesenskog dijela prvenstva.

Gosti se ponovno u Koprivnicu iz Pule vraćaju praznih ruku. Imali su svoje prilike, posljednjih desetak minuta imali su i igrača više na terenu, ali nisu to na najbolji mogući način znali iskoristiti. Propustili su tako nogometaši Slavena priliku novom pobjedom bodovno se izjednačiti sa Splitom na trećoj poziciji prvenstvene ljestvice. U idućem kolu Istra 1961 ponovno je domaćin, kada im na Drosinu dolazi Pamićev bivši klub, Karlovac, dok će Slaven ponovno u goste, u Kranjčevićevu kod Zagreba.

Izvor: Sportnet, autor: Damir Žbulj

MAXTV PRVA LIGA, 15. KOLO

NK ISTRA 1961 – NK SLAVEN BELUPO 2:1 (2:1)

PULA – Stadion Aldo Drosina. Gledatelja 1.000. Sudac: Trampus (Osijek).

ISTRA 1961: Mance, Marić (od 77. Milić), Karabatić, Stranatić, Grbić (od 57. Jerković), Špičić, Batarelo, Anđelković, Belle, Roce, Primorac (od 82. Prahić). TRENER: Igor Pamić.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Mamić, Kokalović, Maras, Pilipović, Milardović (od 83. Poljak), Brezovec (od 77. Brlek), Glavica, Gregurina (od 63. Jakšinić), Benko, Bušić.TRENER: Roy Ferenčina.

STRIJELCI: 1:0 Roce (6), 1:1 Glavica (26), 2:1 Grbić (36 – 11 m).

ŽUTI KARTONI: Batarelo, Jerković, Mance (Istra), Kolaković, Brezovec, Milardović, Gregurina, Pilipović, Glavica (Slaven Belupo).

CRVENI KARTON: Stranatić (78 – drugi žuti).

Rezultati 15. kola: Zagreb – Cibalia 1:1, Split – Dinamo 0:3, Varaždin – Inter 3:2, Šibenik – Lučko 1:1, Zadar – Osijek 2:1, Istra 1961 – Slaven Belupo 2:1, Lokomotiva – Hajduk 1:0, Rijeka – Karlovac (20.XI. u 17:00 – Arenasport).