11.5 C
prva hnl

Slaven opet polomio zube na najslabijoj momčadi lige, Filipović na golu spašavao od poraza

Farmaceuti su uoči susreta bili osmi s 15 bodova, a eventualnom pobjedom mogli su preskočiti Inter iz Zaprešića i doći na sedmo mjesto.

Nakon samo tjedan dana Slaven Belupo ponovno je gostovao u Kranjčevićevoj. Na stadionu Zagreba danas je domaćin bio Rudeš, a igralo se 17. kolo Hrvatski Telekom Prve lige. Zagrebačka ekipa uoči susreta nije znala za pobjedu ove sezone, osvojili su samo dva boda (jedan u Koprivnici) i status favorita bio je na strani Sertićeve momčadi.

Farmaceuti su uoči susreta bili osmi s 15 bodova, a eventualnom pobjedom mogli su preskočiti Inter iz Zaprešića i doći na sedmo mjesto. Sertić je krenuo s trojicom u obrani na čiju je desnu stranu stavio Vidovića, dok su u vezi bili Gordana, Bačelić-Grgić i Puclin. Napad su okupirali Jelić i Lima.

Vidjelo se od prvih trenutaka utakmice da je Slaven krenuo na pobjedu. Gotovo cijela ekipa bila je na protivničkoj polovici, što je Farmaceute ostavilo ranjivima na kontre. Do 15. minute Rudeš je imao dvije poluprilike iz kontri, međutim nijedna nije završila udarcem.

S druge strane, gosti iz Koprivnice materijalizirali su svoju prvu šansu preko Lime. Loptu je nakon kornera ubacio Vidović, a na drugoj je sam bio Slavenov Brazilac i loptu glavom pospremio u mrežu za 0-1. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao.

Rudeš je otvorio drugo poluvrijeme lijepo prilikom nakon koje su pucali preko gola. Igrala se 55. minuta kad se napadač lijepo okrenuo i pucao ravno u Slavenovog Filipovića, a nakon kornera koji je uslijedio Pantalon je pucao glavom pored gola. Samo dvije minute kasnije šok za Koprivničance – drugi žuti odnosno crveni dobio je Puclin.

Veliku priliku u 70. minuti za Rudeš promašio je Kovačec, povratnu loptu je poslao visoko preko gola. Nove dvije velike prilike promašio je Rudeš u samo dvije minute. Prvu je nevjerojatnom obranom skinuo Filipović, da bi onda igrač Rudeša sam na drugoj stativi promašio prazan gol.

Ipak, Rudeš je zabio. Bila je 76. minuta kada je Misković skočio između Međimorca i Muse i zabio za 1-1. Glavni sudac pomogao je Slavenu isključivši Kovačeca nakon prigovora. Čini se da ga je Kovačec pogodio točno u bolnu točku. U 84. minuti opet Filipović skida dobar udarac drugog Filipovića, onog Rudešovog. Sjajni Slavenov vratar obranio je još dva sjajna udarca Rudeša u 88. minuti. Filipović je spašavao Slaven u cijelom drugom poluvremenu.

Sudac je pokazao da će se igrati još pet minuta nadoknade, a u drugoj minuti propala je krasna kontra iz koje su Farmaceuti mogli uzeti sva tri boda, no Bogojević je prejako poslao loptu Deliću. U posljednjoj sekundi Vidović je s pet metara pucao glavom, a Rudešov Banić refleksno je obranio prekrasnu priliku. Ostalo je 1-1.

Ivan Filipović // Foto: NK Slaven Belupo

Gorak okus ostaje u ustima Farmaceuta jer Rudeš je do danas imao dva osvojena boda u cijelom prvenstvu, a danas su osvojili i treći. Slaven je nastavio u istom ritmu, redajući neriješene rezultate. Da nije bilo Filipovića na vratima, tko zna što bi bilo.

RUDEŠ: Banić – Barić, Filipović, Obanor, Pantalon, Kalik, Boršić, Joao Erick, Misković, Mrkonjić, Vojković, još su igrali Kovačec, Klepač
TRENER: Ivan Matić

SLAVEN BELUPO: Filipović – Vidović, Musa, Šarlija – Bogojević, Puclin, Bačelić-Grgić, Delić – Gordana – Jelić, Lima, još su igrali Međimorec, Karamarko
TRENER: Ivica Sertić