6.8 C

Slaven opet remizirao, Rašić eurogolom osigurao bod Dragovoljcu

Slaven Belupo je u posljednjoj utakmici jesenkog dijela sezone u Koprivnici odigrao neriješeno s Hrvatskim dragovoljcem.

Igralo se po magli i teškom, zamrznutom terenu, koji je igračima otežavao kontrolu lopte. U početku su za goste zaprijetili Rašić, Zlatar i Jajčinović udarcima pored vratiju, dok je Slaven u par navrata došao u dobre situacije, ali u završnicama akcija nije bilo odlučnosti.

Najbolju je priliku u 38. minuti imao Delić, izašao je sam pred Čovića koji je njegov udarac izbio u korner.

Slaven je poveo u 47. minuti, Filipović je ubacio s lijeve strane, Novinićev udarac obranio je Čović, a odbijenu je loptu Petar Brlek pospremio u mrežu za 1:0.

U 58. minuti Zubak je bio u naletu, ali nije iskoristio dobru priliku, Pranjić je loptu izbio u korner.

Farmaceuti nisu uspjeli stići do drugog pogotka, nisu čak ni stvorili ozbiljniju priliku. Kazna je stigla u 71. minuti, Brlek je izgubio loptu na sredini terena, a Rašić je s 20 metara sjajnim udarcem pogodio gredu od koje se lopta odbila u mrežu za 1:1.

Slaven je pred sam kraj mogao i do pobjede, no u 88. minuti nakon ubačaja Purića Vugrinec je s pet metara za njegov kalibar neshvatljivo promašio okvir vratiju.