6.8 C
prva hnl

Slaven pao na Rujevici, Rijeka s dva gola slomila otpor Ivkovićevih trupa

Rijeka se u tjednu oprostila od Europske lige pobjedom protiv talijanskog velikana Milana, te je bila izraziti favorit na svom terenu protiv Slaven Belupa.

Farmaceuti su danas gostovali u Rijeci gdje ih je na Rujevici dočekala četvrtoplasirana momčad Hrvatski Telekom Prve lige, HNK Rijeka. Bio je ovo susret 20. kola koji je započeo u 17 sati. Strateg Slaven Belupa Tomislav Ivković bio je vidno iznenađen lošom predstavom svojih pulena u Osijeku, te je izjavio kako nisu morali ni putovati u Osijek, s obzirom kakvu su igru pružili. S druge strane, Rijeka se u tjednu oprostila od Europske lige pobjedom protiv talijanskog velikana Milana, te je bila izraziti favorit na svom terenu protiv Slaven Belupa.

Nije puno prošlo da pokažu kako mogu opravdati takav status. Već u 11. minuti poveli su nakon kornera, kada je loše čuvani Roberto Punčec lagano pospremio loptu u mrežu za 1-0.
Prije toga, u 5. minuti, Slaven je imao veliku šansu kada je Sluga obranio udarac Tatara.
U 17. minuti zatresla se mreža, no rezultat je ostao isti, Gavranović je zabio iz zaleđa.

Nakon povratka iz svlačionica, nakon pet minuta dvojbena situacija u Rijekinom kaznenom prostoru. Ivanovski je pao nakon duela sa strijelcem Punčecom, no Strukanova zviždaljka ostala je nijema.
Osim toga, prilike nisu baš ‘frcale’ ni na jednoj strani, Slaven nije mogao do izjednačenja, a ni Rijeka do drugog gola kojim bi riješila susret – barem do 87. minute. U smiraj susreta Črnic je ubacio odbijanac i sve je bilo gotovo.

U idućem, posljednjem ovogodišnjem kolu prije zimske stanke Slaven Belupo na svom Gradskom stadionu dočekuje Lokomotivu, klub u kojem je sadašnji trener Slavena izgradio ime u HNL-u. Susret se igra u petak u 18 sati.